Zināmi Tautas deju festivāla “Rudens nāca sētiņā” dalībnieki

09.10.2019

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs kopā ar vidējās paaudzes deju kolektīvu “Vaduguns” un tā vadītāju Kristīni Jaunbrūnu 26. oktobrī rīko tautas deju festivālu “Rudens nāca sētiņā”. Kopumā saņemti 27 kolektīvu pieteikumi, no kuriem dalībai festivālā apstiprināti 13. Festivāla noslēguma koncerts norisināsies 26. oktobrī pulksten 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

Kā pastāstīja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Selēna Vasiļjeva, interese, par festivālu, kas šogad notiks tikai otro reizi, ir pārsteidzoši liela: “Saņēmām pieteikumus no vidējās paaudzes deju kolektīviem gan tepat no Kurzemes, gan no Zemgales un Vidzemes, arī rīdzinieku interese ir liela. Tas iepriecināja, jo reizē, kad saņemto pieteikumu skaits ir tik liels, rīkotājam ir iespēja izvēlēties pasākuma dalībniekus.” Uz jautājumu, pēc kādiem kritērijiem tika izvēlēti dalībnieki, Selēna Vasiļjeva paskaidroja: “Iesniedzot pieteikumu, katram kolektīvam bija jāpiesaka trīs dejas. Šajā reizē priekšroka tika dota viesu kolektīviem, kuri piedāvāja Liepājā mazāk redzētu repertuāru.”

Savukārt festivāla mākslinieciskā vadītāja Kristīne Jaunbrūna par ideju rīkot festivālu pastāstīja, ka festivāla mērķis ir uzturēt Dziesmu un Deju svētku tradīciju kā dzīvu un unikālu kultūras vērtību starpsvētku periodā, pulcēt vienkopus Latvijas deju kolektīvus, sekmējot dejotāju radošo iniciatīvu un sociālās līdzdalības aktivitāti. Dienas gaitā festivāla dalībniekiem ieplānotas dažādas aktivitātes kā, piemēram, dalība sacensībās “Zinu, bet minu”, kurās novērtēs ne tikai zināšanas un katras komandas vizuālo koptēlu, bet arī līdzjutēju atraktivitāti. Pulksten 17.00 festivāla dalībnieki sniegs koncertu, kurā uz skatuves tiks uzburtas lauku sētas ainas, dejās godināsim darbu un rudeni.

Biļetes uz festivāla noslēguma koncertu jau ir pārdošanā. Tās var iegādāties SIA “Bilešu paradīze” tirdzniecības vietās. Biļetes cena 3 eiro.

Festivāla “Rudens nāca sētiņā” dalībnieki:

Latvijas Universitātes VPDK “Dancītis” no Rīgas

VPDK “Atāls” no Madonas novada Bērzaunes pagasta Sauleskalna Tautas nama

VPDK “Nākotne” no Jelgavas novada Glūdas pagasta Kultūras nama “Nākotne”

VPDK “Greizie rati” no Garkalnes novada Kultūras centra “Berģi”

VPDK “Vērgalīte” no Pāvilostas novada Vērgales pagasta Kultūras nama

VPDK “Raksti” no Ogres Kultūras centra

VPDK “Robežnieki” no Auces novada Vītiņu Tautas nama

VPDK “Mudurainis” no Vecpiebalgas novada Vecpiebalgas pagasta Kultūras nama

VPDK “Madara” no Garkalnes novada Kultūras centra “Berģi”

VPDK “Svirlauka” no Jaunsvirlaukas pagasta Izglītības, kultūras un sporta centra “Līdumi”

VPDK “Talsu kurši” no Talsu Tautas nama

VPDK “Dzirnu senči” no Sabiedrības veselības un sociālā atbalsta biedrības “Serenus”, Rīga

VPDK “Vaduguns” no Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra