Aicinām uz jaukto koru dziesmu dienas koncertu “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”

14.10.2019

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, jauktais koris “Kursa” un tā diriģente Ilze Āboliņa šīs nedēļas nogalē, 19.oktobrī pulksten 17.00, aicina uz jaukto koru dziesmu dienas koncertu “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma” Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Programmā latviešu tautasdziesmu apdares un oriģināldziesmas ar tautasdziesmu vārdiem.

Jaukto koru dziesmu dienas mērķis ir popularizēt latviešu tautasdziesmas, kopt un uzturēt kora dziedāšanas tradīciju kā latviskās kultūras mantojumu, nodrošinot Dziesmu un deju svētku tradīcijas procesa nepārtrauktību, kā arī veicināt Latvijas pilsētu un novadu jaukto koru kolektīvu savstarpēju sadarbību.

Koncertā uzstāsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Kursa”, diriģente Ilze Āboliņa un jauktais koris „Lauma”, diriģente Mirdza Paipare; Kuldīgas jauktais koris “Ventava”, diriģente Maruta Rozīte; Latvijas Republikas Centrālās statistikas pārvaldes koris “Mediāna”, diriģente Aija Dimza; Latvijas izdevniecību jauktais koris “Burtnieks”, diriģents Egils Lipšāns; Brocēnu jauniešu jauktais koris “Sonate”, diriģente Agnese Čīča; Kauguru Kultūras nama jauktais koris “Spārnos”, diriģente Daina Frīdenberga; Garkalnes novada Kultūras centra “Berģi” jauktais koris “Garkalne”, diriģenti Evita Taranda un Jānis Taranda.

Koncertā gaidāmi arī īpaši viesi – muzikālā apvienība “Māsas Dimantas” no Baldones un grupa “Vētras saites” no Rīgas. “Māsas Dimantas” klausītājus pārsteigs ar unikālu balsu sajaukumu un tembrālu vienotību, veidojot tādu iekšējo spēku, ko var sajust tikai māsu dziedājumā. Grupa „Vētras saites” spēlēs instrumentālo kamermūziku fotoambient stilā, akcentējot kokles saspēli ar ģitāru un džambu, kas radīs oriģinālu, īpaši skaistu noskaņu.

Koncertu vadīs viena no muzikālās apvienības “Māsas Dimantas” dalībniecēm – Katrīna Dimanta. Koncerta mākslinieciskā vadītāja: Ilze Āboliņa.

Biļetes cena 3 eiro. Tās var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās.