Liepājas Jauniešu teātra studija aicina uz izrādi “Bērniņi”

17.10.2019

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija aicina 25. oktobrī pulksten 19.00 uz izrādi “Bērniņi”, kas tapusi pēc amerikāņu rakstnieka Dīna R. Kunca romāna “Nakts balss” motīviem. Dramatizējuma autors ir Ivars Lūsis, režisors – Juris Ločmelis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Dace Lanka.

Izrādē stāstīts par divu jauniešu draudzību, pašapliecināšanos, ticību, nodevību un vecāku svarīgo lomu bērnu dzīvē. Jaunatnācējs „botāniķis” Kolins sadraudzējas ar skolā populāro Roju, kurš spēj pārliecināt par savu taisnību, noticēt tam, ka labā un ļaunā robežas ir tālu viena no otras. Galveno varoņu vecāku nevēlēšanās atrast laiku saviem bērniem un neatrisinātās problēmas noved pie dramatiska iznākuma.

Režisors Juris Ločmelis, kas ar jauniešiem strādā jau 20 gadus teātra studijā un 27 skolā, uzsver, ka ar šo izrādi vēlas atgādināt mūsdienās tik ļoti aizņemtajiem vecākiem: “Lai veidotos attiecības ir jābūt diviem. Tikai tad varam cerēt uz sapratni un pozitīvu rezultātu.”

Izrāde ir aktuāla gan jauniešiem, gan ne mazāk svarīga pieaugušajiem – vecākiem, kas bieži ir aizņemti un nenojauš, kas notiek bērnu dzīvēs. Neuzklausītie un nesaprastie izrādes varoņi Kolins un Rojs meklē savām problēmām risinājumu paši, jo abu jauniešu mātes, kas nomaldījušās pašradītajos priekšstatos, slēpjas savā ego un nesaklausa jauniešu patiesās vajadzības pēc dialoga, sapratnes un atbalsta. Vai vecāki laicīgi saprot, ka ir vērts būt vērīgiem un pamanīt brīdinājumu signālus, ko saņem? Tāds ir izrādes veidotāju aicinājums – aizdomāties par šo jautājumu.

Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās. Cena 3 eiro.