Aicina uz Liepājas Tautas teātra iestudējumu “Kā rodas izrāde”

21.10.2019

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un režisore Ināra Kalnarāja aicina šo svētdien, 27. oktobrī, pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē uz Liepājas Tautas teātra iestudējumu “Kā rodas izrāde”.

Luga tapusi pēc čehu rakstnieka Karela Čapeka darba motīviem, kam dots žanra apzīmējums “Mēģinājums ar teātra kostīmu skates elementiem”. Skatītāji varēs ielūkoties teātra izrādes tapšanas aizkulisēs un mēģinājumu procesa dienās un nedienās, ko rotaļīgi ironiskā manierē izspēlēs Liepājas Tautas teātra dalībnieki, kas iejutīsies dažādās ar izrādes iestudēšanu saistītās situācijās – gaidīs lielas lomas, nedabūs cerēto, aizmirsīs uznācienus uz skatuves, dusmosies par negadījumiem, uztrauksies un cerēs, ka beigu beigās viss tomēr izdosies un izrāde notiks.

 Kā rakstījis Karels Čapeks: “Teātris ir tāda pati māksla kā karošana un tāds pats azarts kā ruletes spēle. Neviens iepriekš nezina, kas tur iznāks. Ne tikai pirmizrādē, bet katru vakaru ir tīrais brīnums, ka lugu vispār spēlē, un, ja spēlē, tad – ka tā tiek nospēlēta līdz galam…”

Režisore Ināra Kalnarāja izceļ komandas darba neredzamo pusi, kas ir būtiska izrādes tapšanā un veiksmīgā norisē: “Iestudējums rosina padomāt ne tikai par teātra komisko pusi, bet arī par to neredzamo un ļoti svarīgo darbu, kas notiek ap izrādi – tas ir gan scenogrāfa, gan tērpu mākslinieka, rekvizitora, gaismotāja un daudzu citu cilvēku darbs, kas kopā ar aktierspēli veido to rezultātu, ko bauda skatītājs.”

Iestudējuma tapšanā piedalījusies kustību konsultante Alise Putniņa, spēles telpu iekārtojusi māksliniece Dace Lanka. Skatītājiem būs brīnišķīga iespēja redzēt arī mākslinieces radītos kostīmus, kas izvēlēti no iepriekšējo gadu izrādēm un atspoguļo Daces Lankas radošo veikumu 20 gadu garumā.

Biļetes cena 3 eiro. Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās.