Aicinām uz kultūras pasākumiem nedēļas nogalē

25.10.2019

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz kultūras pasākumiem šajā nedēļas nogalē. Piedāvājumā teātra izrāde jauniešiem un viņu vecākiem, tautas deju festivāls un luga par un ap izrādes tapšanas procesu. Visi pasākumi notiks Liepājas Latviešu biedrības namā.

Piektdien, 25. oktobrī, pulksten 19.00 Kamerzālē Jauniešu teātra studijas izrāde “Bērniņi”, kas tapusi pēc amerikāņu rakstnieka Dīna R. Kunca romāna “Nakts balss” motīviem. Dramatizējuma autors ir Ivars Lūsis, režisors – Juris Ločmelis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Dace Lanka. Izrādē stāstīts par divu jauniešu draudzību, pašapliecināšanos, ticību, nodevību un vecāku svarīgo lomu bērnu dzīvē. Izrāde ir aktuāla gan jauniešiem, gan ne mazāk svarīga pieaugušajiem – vecākiem, kas bieži ir aizņemti un nenojauš, kas notiek viņu bērnu dzīvēs. Neuzklausītie un nesaprastie izrādes varoņi meklē savām problēmām risinājumu paši kā prot. Vai vecāki laicīgi saprot, ka ir vērts būt vērīgiem un pamanīt brīdinājumu signālus, ko saņem? Tāds ir izrādes veidotāju aicinājums – aizdomāties par šo jautājumu.

Sestdien, 26. oktobrī, pulksten 17.00 Lielajā zālē Tautas deju festivāla “Rudens nāca sētiņā” koncerts, kurā savas prasmes rādīts 13 vidējās paaudzes deju kolektīvi no dažādiem Latvijas reģioniem – Latvijas Universitātes VPDK “Dancītis” no Rīgas, VPDK “Atāls” no Madonas novada Bērzaunes pagasta Sauleskalna Tautas nama, VPDK “Nākotne” no Jelgavas novada Glūdas pagasta Kultūras nama “Nākotne”, VPDK “Greizie rati” no Garkalnes novada Kultūras centra “Berģi”, VPDK “Vērgalīte” no Pāvilostas novada Vērgales pagasta Kultūras nama, VPDK “Raksti” no Ogres Kultūras centra, VPDK “Robežnieki” no Auces novada Vītiņu Tautas nama, VPDK “Mudurainis” no Vecpiebalgas novada Vecpiebalgas pagasta Kultūras nama, VPDK “Madara” no Garkalnes novada Kultūras centra “Berģi”, VPDK “Svirlauka” no Jaunsvirlaukas pagasta Izglītības, kultūras un sporta centra “Līdumi”, VPDK “Talsu kurši” no Talsu Tautas nama, VPDK “Dzirnu senči” no Sabiedrības veselības un sociālā atbalsta biedrības “Serenus”, Rīga, VPDK “Vaduguns” no Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra, kas krāšņās dejās godinās darbu un rudeni.

Svētdien, 27. oktobrī, pulksten 15.00 Kamerzālē Liepājas Tautas teātra iestudējums “Kā rodas izrāde”. Luga tapusi pēc čehu rakstnieka Karela Čapeka darba motīviem, kam dots žanra apzīmējums “Mēģinājums ar teātra kostīmu skates elementiem”. Skatītāji varēs ielūkoties teātra izrādes tapšanas aizkulisēs un mēģinājumu procesa dienās un nedienās, ko rotaļīgi ironiskā manierē izspēlēs Liepājas Tautas teātra dalībnieki, kas iejutīsies dažādās ar izrādes iestudēšanu saistītās situācijās – gaidīs lielas lomas, nedabūs cerēto, aizmirsīs uznācienus uz skatuves, dusmosies par negadījumiem, uztrauksies un cerēs, ka beigu beigās viss tomēr izdosies un izrāde notiks. Iestudējuma tapšanā piedalījusies kustību konsultante Alise Putniņa, spēles telpu iekārtojusi māksliniece Dace Lanka. Skatītājiem būs brīnišķīga iespēja redzēt arī Daces Lankas radītos kostīmus, kas izvēlēti no iepriekšējo gadu izrādēm un atspoguļo mākslinieces radošo veikumu 20 gadu garumā.

Biļetes uz pasākumiem var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās. Biļetes cena 3 eiro.