Zināmi Līvas ciema svētku “Līvas tirgus” dalībnieki

18.04.2019

Tuvojas vērienīgākais tradicionālās kultūras notikums Kurzemē – Līvas ciema svētki, kuru neatņemama sastāvdaļa ir “Līvas tirgus”. Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra izveidota ekspertu komisija apstiprinājusi meistarus, dizainerus un tirgotājus, kuri apmeklētājiem piedāvās tautas amatniecības un mākslas tradīcijās darinātus, oriģinālus un kvalitatīvus izstrādājumus, kas veidoti apvienojot seno amatu prasmes, tehnoloģiju attīstību un mūsdienu dizaina elementus.

Kā informēja projektu vadītāja Selēna Vasiļjeva, kopumā dalībai Līvas ciema svētku “Līvas tirgū” saņemti 315 pieteikumi, no kuriem apstiprināti 206. “”Līvas tirgus” notiek jau 17. reizi un ir iecienīts gan tirgotāju, gan apmeklētāju vidū. Diemžēl visus, kas vēlas, nevaram apstiprināt, jo tirdzniecības vietu skaits ir ierobežots, tāpēc īpaši izveidota ekspertu komisija 5 cilvēku sastāvā, lielas konkurences apstākļos atlasīja šā gada dalībniekus.” Tirgotāju saraksts apskatāms Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā sadaļā “Nolikumi”.

 “Līvas ciema svētki” Liepājā norisināsies 18. maijā no pulksten 10:00 līdz 19:00 un 19. maijā no pulksten 11:00 līdz 15:00. Divu dienu garumā ikviens varēs baudīt bagātu kultūras programmu, vērot amatu prasmju demonstrējumus, nogaršot ēdienus un dzērienus, kā arī iepirkties tirgū. Visas aktivitātes notiks Liepājas pilsētas vēsturiskā centra teritorijā, lai akcentētu nemateriālā kultūras mantojuma un materiālā kultūras mantojuma mijiedarbību.