Sestdien Liepājā norisināsies Tautas deju festivāls “Aprīļa pilieni”

25.04.2019

Sestdien Liepājā norisināsies Tautas deju festivāls “Aprīļa pilieni”. Jau piecpadsmito reizi atraktīvajā festivālā pulcēsies vidējās paaudzes un jauniešu deju kolektīvi no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem, lai dienas gaitā izpaustos radošās un sportiskās aktivitātēs, bet festivāla noslēgumā iepriecinātu skatītājus ar daudzkrāsainu koncertprogrammu.

Dejotāji ik gadu ar lielu aizrautību sacenšas par festivāla ceļojošo balvu “Lielais piliens”. Dienas pirmajā pusē kolektīvi piedalīsies sportiskās aktivitātēs “3+3 pilienu sacensības” Liepājas Piedzīvojumu parkā “Tarzāns”, kur pārbaudīs savu komandas garu, drosmi un izturību. Savukārt pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks festivāla koncerts, kas būs interesants ar to, ka katrs deju kolektīvs izdejos ne tikai vairākas jau zināmas dejas, bet piedāvās arī vienu jaunradītu deju, izmantojot latviešu filmu mūziku un tematiku.

Festivāla ceļojošās balvas “Lielais piliens” ieguvēju noteiks festivāla rīkotāju izveidota žūrija, apkopojot “3+3 pilienu sacensības” un koncerta skatītāju simpātiju balsojuma rezultātus. Lai varētu nobalsot par iepatikušos deju kolektīvu, katrs skatītājs pie ieejas koncerta norises vietā, apmaiņā pret ieejas biļeti, saņems balsošanas žetonu.

Tautas deju festivāls “Aprīļa pilieni” radīts, lai stiprinātu Dziesmu un deju svētku tradīciju, popularizējot latviešu tautas deju un skatuviskās dejas žanru, pulcējot vienkopus Latvijas deju kolektīvus un veicinot to vadītāju jaunradi, pieredzes apmaiņu un sadarbību.

Festivālu rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs kopā ar vidējās paaudzes deju kolektīvu “Kvēle”. Koncerta mākslinieciskā vadītāja Ingrīda Lūka. Festivāla sportiskās aktivitātes atbalsta Liepājas piedzīvojumu parks “Tarzāns”.

Festivāla koncerta biļetes cena 3 eiro. Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās.

 Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv, kā arī minēto iestāžu sociālo tīklu facebook.comtwitter.com un instagram.com kontos.