Tautas dziesmu ansambli “Voļņica” godina ar Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinībām

21.05.2021

Sveicot kolektīva darbības 30 gadu jubilejā, ar Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinībām godināts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas dziesmu ansamblis “Voļņica”, vadītāja Tatjana Beļikova un ilggadējie dalībnieki.

Tautas dziesmu ansamblim “Voļņica” Atzinība pasniegta par ilggadēju radošu ieguldījumu tradicionālās kultūras mantojuma saglabāšanā, popularizēšanā un iedzīvināšanā mūsdienās. Par ilggadēju radošu ieguldījumu kolektīva jubilejā sumināti arī ansambļa dalībnieki: Natālija Kuharčuka, Valentīna Lenkova, Jevgenijs Lenkovs un Tatjana Tomilova, kuri darbojas ansamblī kopš tā dibināšanas, kā arī Larisa Vardakova (kolektīvā 26 gadus), Olga Korabļova un Natālija Serjogina (kolektīvā 22 gadus), Petro Koniks un Larisa Neņuka (kolektīvā 21 gadu), Tofiks Kaflanovs (kolektīvā 19 gadus) un Valerijs Žuravļovs (kolektīvā 18 gadus). Kopumā ansamblī muzicē 15 dalībnieki – 10 dziedošas sievietes un 5 vīrieši, kuri gan dzied, gan spēlē mūzikas instrumentus – ģitāras, balalaikas, vijoles, bajānus, basģitāru un bungas. Diemžēl šā gada aprīļa nogalē ansamblis atvadījās no sava ilggadējā koncertmeistara un bajānista Vasīlija Jeršova, kurš devās mūžībā dažas dienas pirms savas 85. jubilejas.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinību svinīgā pasniegšana bija plānota jau pērnā gada aprīlī kolektīva jubilejas koncertā, tomēr valstī ieviesto ierobežojumu dēļ, koncerts vairākkārt pārcelts un šobrīd tiek lolota cerība uz iespējamu tā norisi rudenī. Atzinības tika pasniegtas individuāli, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Vairāk par kolektīvu ŠEIT