Ar dziesmu sveic komponistu Imantu Kalniņu jubilejā

26.05.2021

Sveicot komponistu Imantu Kalniņu 80 gadu jubilejā, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra dziedošie kolektīvi vienojās apsveikuma zibakcijā, nodziedot Liepājas himnu “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”, kuras mūzikas autors ir jubilārs, bet vārdus sarakstījis dzejnieks Māris Čaklais.

Zibakcija norisinājās brīvdabas mēģinājumu laikā Kūrmājas prospektā pie Liepājas himnas tēliem un Liepājas jūrmalas parka alejā, katram kolektīvam atrodoties savā mēģinājuma vietā. Sveiciena tapšanā piedalījās kori “Līva”, “Aija”, “INTIS”, “Laiks”, “Kursa” un “Lauma”, kā arī vokālais ansamblis “Šokolāde” un tautas dziesmu ansamblis “Voļņica”. Kopumā akcijā piedalījās ap 100 dziedošie amatiermākslas kolektīvu pārstāvji, kas noteiktā laikā, ģitāras mūzikas pavadījumā, vienojās dziesmā “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”.

Kā atzina dziedātāji, šis bija brīnišķīgu emociju piepildīts mirklis, kas uzlādēja ar prieku un cerību. Nākot uz mēģinājumu, katrs dziedātājs bija paņēmis līdzi arī ziedus, kas pārtapa lielā, mīlestības piepildītā pušķī un šodien ar sirsnīgiem sveicieniem pasniegts komponistam dzimšanas dienā.

FOTOGALERIJA