Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaduguns” viesosies Prāgā

23.07.2014

Jaunuma titlulattēls 

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Vaduguns” un tā vadītāja Kristīne Jaunbrūna šonedēļ dodas uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, lai no 24. – 27. jūlijam piedalītos 8. Starptautiskajās Prāgas Folkloras dienās, kurās viesojas vairāki desmiti dažādu žanru folkloras kolektīvi no dažādām pasaules valstīm.

Liepājnieki Prāgas folkloras dienu ietvaros sniegs gan koncertus Prāgas vecpilsētā un piedalīsies lielajā Svētku gājienā, gan tiksies ar Prāgas domes pārstāvjiem un, kopā ar pārējiem Folkloras dienu dalībnieki, piedalīsies sadraudzības vakarā Folkloras restorānā “Folkloras dārzi”.

Prāgas Folkloras dienas norisinās no 24. līdz 27. jūlijam, un tajās kopā piedalīsies 45 dažādu žanru folkloras kolektīvi – tautas deju kolektīvi, folkloras kopas un dziedātāji – no Austrijas, Izraēlas, Igaunijas, Ķīnas, Francijas, Lielbritānijas, Palestīnas, Bulgārijas, Vācijas un daudzām citām pasaules valstīm, līdz ar to, vidējās paaudzes deju kolektīva „Vaduguns” dejotājiem un vadītājai būs lieliska iespēja gan klātesošajiem parādīt latviešu tautas dejas un vienmēr ievērību guvušos, skaistos latviešu tautastērpus, gan pašiem iepazīt citu tautu kultūru un, iespējams, izveidot arī sadraudzību ar citu valstu kolektīviem.

Lai iepazītu citu tautu kultūras norises, gūtu jaunu pieredzi un rastu sadarbības iespējas, vidējās paaudzes deju kolektīvam “Vaduguns” līdzi dodas arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Projektu vadītāja Anete Strazda, kura kolektīva sniegtajos koncertos, pieteiks arī programmu.

 Plašāka informācija par Prāgas folkloras dienām: http://www.praguefestival.cz/folklore/ (angļu valodā).

Informāciju sagatavojusi:
Anete Strazda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja