Tautas deju ansamblis „Rucavietis” pošas ceļā

07.07.2014

Jaunuma titlulattēls

Jau tā nemierīgo un koncertiem bagāto jubilejas sezonu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis „Rucavietis” noslēdz ar vērienu. Šoreiz kolektīvs pošas sezonas tālākajā braucienā jeb koncertturnejā uz Poliju, uz starptautisko folkloras festivālu „Ķirzakas gadatirgus”, kurš nelielajā Chelmno pilsētiņā laika posmā no 10. līdz 14.jūlijam  norisināsies jau piecpadsmito reizi.

Saulgriežu laikā priecējuši skatītājus trijos dažādos koncertos Kurzemes pusē, dejotāji jau atkal rībina skatuves dēļus, mēģinājumi rit pilnā sparā, lai veiksmīgi startētu starptautiskajā folkloras festivālā “Ķirzakas gadatirgus” Polijā Chelmno pilsētiņā no 10. līdz 14.jūlijam. Festivāla laikā dejotāji sniegs trīs koncertus, kopā ar pārējiem festivāla dalībniekiem dosies gājienā pa pilsētas ielām, tiksies ar pilsētas mēru, piedalīsies vietējā mesē, kā arī sadraudzības vakaros.

Divu dienu garumā latvju danči tiks izdejoji pilsētas centrā, kur ikviens vieskolektīvs iepazīstinās skatītājus ar savas valsts kultūru, savukārt trešais koncerts solās būt īpaši krāšņs, jo notiks vēlā vakara stundā brīvdabas amfiteātrī un tajā piedalīsies visi festivāla dalībnieki. Festivālā piedalās kolektīvi no Polijas, Horvātijas, Slovākijas, Lietuvas un Latvijas.

Visi koncerti festivālā norit dzīvās mūzikas pavadījumā, tādēļ par muzikālo pavadījumu Tautas deju ansamblim „Rucavietis” festivāla laikā gādās kapela, kuras sastāvā muzicēs Ilze Rītiņa (vijole), Andris Svars (akordeons), Kristīne Varažinska (flauta), Ausma Trumpika (vijole). Gatavojoties festivālam, ansambļa repertuārā atjaunotas tādas Zelta fonda dejas kā „Stūru, stūriem Tēvu zeme” (I. Strodes hor.) un „Audēju deja” (H. Sūnas hor.), kā arī programmā iekļautas jau sezonā dejotās dejas – cēlā „Kurzeme” (H. Sūnas hor.) un enerģiskā „Sasala jūriņa” (J. Purviņa hor.).

Ciemošanās laikā kurzemnieki apmeklēs arī seno Hanzas pilsētu Toraņu, dodoties nelielā ekskursijā pa gotisko vecpilsētu. Lai iepazītu citu tautu kultūras norises un dalītos pieredzē, dejotājiem līdzi dosies arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Projektu vadītāja Anda Birkenberga.

Atgriežoties no festivāla, “Rucavietis” vēl nedomā atpūsties. Jau nākamajā vakarā kopā ar saviem draugu kolektīviem – Kapsēdes kultūras nama bērnu deju kolektīvu „Dzirnaviņas” (vadītāja I. Blumbaha) un Vecpils jauniešu deju kolektīvu „Lāņupīte” (vadītāja S. Blumbaha) ar krāšņu un daudzpusīgu latviešu tautas deju programmu viesosies Rucavā, kur laika posmā no 13.jūlija līdz 20.jūlijam norisinās 3×3 nometne. Tā tiek rīkota visu vecumu latviešiem no visiem kontinentiem.

Paralēli sezonas noslēguma koncertiem kolektīvs sācis gatavošanos arī jaunajai sezonai: tiek plānoti nākamās sezonas koncerti, meklēti jauni izaicinājumi, apgūti deju soļi. Un jau rudenī “Rucavieša”  kuplajam dejotāju pulkam aicināts pievienoties ikviens, kam tautas dejas sirdij mīļas un acij tīkamas, ikviens, kam ir vēlēšanās būt vienam no dejotājiem. Ar pieredzi vai bez – darīsim to visi kopā!

Informāciju sagatavojusi:
Aija Eizengrauda Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja