Jauktais koris “INTIS” dodas uz Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētkiem “Gaudeamus”

27.06.2014

Jaunuma titlulattēls

2014. gada 26. – 29. jūnijā Daugavpilī notiks XVII Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētki „Gaudeamus”, kuros piedalīsies arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS” diriģentes Ilzes Valces vadībā.

Jauktajam korim “INTIS” šī vasara ir iesākusies ar intensīvu koncertēšanu.  21. un 22. jūnijā Mežaparka Lielajā estrādē koris piedalījās  deju uzvedumā “Lec, Saulīte!”, jūlijā savu dziedātprasmi būs jāapliecina Pasaules koru olimpiādē, augustā korim paredzēti 3 koncerti projekta “Ērģeļmūzika BACH zīmē” ievaros un vasaras noslēgums ieplānots piedaloties konkursā Itālijas pilsētā Rimini, bet šobrīd koristi pošas uz Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētkiem „Gaudeamus” Daugavpilī.

Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētki „Gaudeamus” ir viena no unikālā Baltijas valstu nemateriālā kultūras mantojuma un vēl joprojām dzīvās kultūras tradīcijas nozīmīgām sastāvdaļām. XVII „Gaudeamus” svētku mākslinieciskās sagatavošanas sākuma procesā jau 2013. gada 2. novembrī Liepājas Universitāte VKKF Kurzemes kultūras programmas ietvaros realizēja projektu „XVII Baltijas valstu Studentu Dziesmu un deju svētku „Gaudeamus” ieskaņas koncerts”, kas deva iespēju Liepājas klausītājiem pirmajiem dzirdēt un izvērtēt vairākus „Gaudeamus” svētku starptautiskajai un Latvijas programmai piedāvātos skaņdarbus.

Svētku laikā pirmo reizi notiks arī simfoniskās mūzikas koncerts, kurā kā solisti uzstāsies visu svētku dalībvalstu mūzikas augstskolu rektori. Pilsētā norisināsies Studentu nakts, kuras laikā dažādās Daugavpils vietās – ielās, pagalmos, kultūras ēkās – studenti rādīs deju performances un izrādes. Pasākuma gaitā būs iespēja redzēt arī Latvijas un kaimiņvalstu kinomākslas studentu veikumu.

28.jūnijā ikviens būs aicināts baudīt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas studentu koncertprogrammas. Savukārt vakarā Daugavpils Olimpiskajā centrā visus priecēs tautas deju lielkoncerts. Turpinot tradīciju, festivāla noslēguma koncertam radīts jauns skaņdarbs, šoreiz tas ir komponista Ērika Ešenvalda un dzejnieka Jāņa Petera kopdarbs – dziesma “Tava ir jaunība mana”, kas izskanēs festivāla pēdējā dienā, 29.jūnijā, koncertā Stropu estrādē. Liepājas Universitātes sieviešu kora „Atbalss” un Liepājas TMKC jauktā kora „INTIS” diriģente Ilze Valce ir XVII „Gaudeamus” svētku Latvijas programmas mākslinieciskā vadītāja.

Uzziņai:
Pirmie Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētki “Gaudeamus” notika Igaunijas studentu pilsētā Tartu 1956.gadā. Turpmāk ik pēc pieciem gadiem svētki norisinājās kādā no Baltijas valstu pilsētām pulcējot kopā Latvijas, Igaunijas, Lietuvas augstskolu studentu kora dziedātāju, dejotāju un pūtēju orķestra muzikantu tūkstošus. Šogad svētki notiek Daugavpilī. 

Informāciju sagatavojusi:
Aija Eizengrauda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja