Liepājā līgos ar limuzīnu un Lauku muzikantiem

12.06.2014

Jaunuma titlulattēls

23. jūnija vakarā ikviens tiek aicināts uz Līgo svētku svinībām Liepājas koncertestrādē „Pūt, vējiņi!”, kur Metalurgu Tautas teātra aktieri un vidējās paaudzes deju kolektīvu dejotāji iepriecinās līgotājus ar uzvedumu “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, tiks iedegta lielā Liepājas jāņuguns un līdz pat saullēktam varēs dejot Līgo nakts ballē kopā ar grupu „Lauku muzikanti”.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, turpinot labi aizsākto tradīciju, 23. jūnija vakarā aicina lielus un mazus līgotājus uz Līgo svētkiem Liepājā, lai koncertestrādē „Pūt vējiņi!” kopā radītu īstu svētku noskaņu. 

Pulksten 21.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu Tautas teātra aktieri un vidējās paaudzes deju kolektīva “Vaduguns” dejotāji uz koncertestrādes skatuves līgotājiem izrādīs uzvedumu “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, kas veidots pēc kinofilmas scenārija. Kurš gan nezin fascinējošo Rīgas kinostudijas mākslas filmu ar neatkārtojamo Lilitu Bērziņu galvenajā lomā. Daudzi no šīs kinofilmas tekstiem un personāža teicieniem iegājuši tautas sarunu valodā, kļūstot par pamatu daudzām anekdotiskām sarunām jautrās kompānijās. Gan scenārija autore Māra Svīre, gan uzņemšanas grupa piestrādājuši pie neaizmirstamām situācijām, kuras izspēlēs arī Metalurgu Tautas teātra aktieri.

Uzveduma režisore Daina Kandevica stāsta, ka būs braukšana gan ar brīnišķīgo žiguli, vecajiem mocīšiem un velosipēdu, gan īstu zirga pajūgu, kā arī skanēs tautā labi pazīstamas un populāras dziesmas.

Iemīļotos varoņus atveidos Metalurgu Tautas teātra atraktīvākie aktieri – Diāna Zuļģe, Ilze Cimermane, Iveta Treimane, Lāsma Ruņģe, Nora Pakalnišķe, Sinilga Ozoliņa, Ainars Krūms, Andis Lācis, Arvīds Kreināts, Kaspars Plauks kā arī teātra paši jaunākie dalībnieki. Scenogrāfiju veidojis Reinis Kuncītis.

Pēc izrādes, pulksten 22.21, kad saule sāk savu rieta ceļu, pasākuma apmeklētāji kopā ar Rucavas lauku kapelu “Paurupīte tiks aicināti iedegt Jāņuguni, savukārt no pulksten 23.00 līdz 4.00 ikviens līgotājs varēs no sirds izdancoties un sagaidīt saullēktu ballē, kurā muzicēs grupa „Lauku muzikanti“.

Biļetes no 17.jūnija varēs iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/. Svētku vakarā no pulksten 19.00 – arī „Pūt, vējiņi!“kasē.

Biļetes cena – 2.85 EUR (Ls 2).
No pulksten 23.00 – 4.27 EUR (Ls 3).
Līgām, Jāņiem un bērniem līdz 12 gadiem (uzrādot personu apliecinošos dokumentus) ieeja pasākumā bez maksas.

Informāciju sagatavojusi:
Aija Eizengrauda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja