Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaduguns” ielūdz uz 15 gadu jubilejas koncertu “Saule danci ritināja”

26.01.2015

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 31. janvārī, pulksten 16.00 Liepājas Latviešu biedrības namā uz 15 gadu jubilejas koncertu “Saule danci ritināja” ielūdz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaduguns” un vadītāja Kristīne Jaunbrūna. Jubilejā gaviļniekus sveiks arī viesi – vidējās paaudzes deju kolektīvi “Vērgalīte”, “Snēpele”, “Sānsolis” un “Kurzemnieks”. Ieeja koncertā bez maksas.

Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaduguns” kopā ar draugiem jubilejas koncerta apmeklētājus Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē priecēs ar krāšņu programmu – gan no aizvadīto Deju svētku, gan no šobrīd aktuālā Latvijas III Vidējās paaudzes dejotāju svētku repertuāra. Ikvienam deju kolektīvam ir savas iemīļotās dejas, tādēļ arī šoreiz neizpaliks “Vaduguns” dejotāju iecienītais “Pērkoņdancis”. Šajā svētku reizē Liepājā viesosies vidējās paaudzes deju kolektīvi “Vērgalīte” (Vērgale, vadītāja Kristīne Jaunbrūna) un “Kurzemnieks” (Aizpute, vadītāja Inta Rudzīte), kurus ar jubilāriem saista jau sena draudzība. Savukārt ar Kuldīgas novada Snēpeles pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvu “Snēpele” (vadītāja Gunta Freiberga) gaviļnieki dejojuši blakus laukumos Deju svētkos Rīgā, kā arī kopā bijuši Folkloras dienās Prāgā. Jubilejas koncerts būs arīdzan sākums jaunai draudzībai ar Jelgavas novada Svētes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvu “Sānsolis” (vadītāja Guna Stankēviča). Koncertu vadīs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra direktore Baiba Kļava.

Piecpadsmit gadi kolektīva vēsturē aizpilda jau vairākas lappuses. Tas dibināts 2000. gadā, un tā pamatsastāvu veidoja savulaik Elvīras Švarces (1914-2009) vadītā Tautas deju ansambļa “Vaduguns” bijušie dejotāji, kuri sevi dēvēja par Švarcītes bērniem. Ir iemesls būt gandarītiem, jo šobrīd izveidots stabils vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaduguns”. Piecpadsmit gadu laikā kolektīvs piedalījies Dziesmu un deju svētkos “Rīgai 800”, dažādos deju festivālos, piemēram, “Soļi smiltīs” Smārdē un Pāvilostā, “Aprīļa pilieni” Liepājā, dejotāju svētkos “Līklocis” Valmierā, “Eiropiādes” deju koncertā Priekuļos, koncertā “Es varēju sadejot” Ventspilī, dižkoncertā “Saules svētīšanas svētki” Vērgalē un citos dažādos deju pasākumos Latvijā. Trīs reizes kolektīvs piedalījies Vispārējos Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Rīgā. Vērtīgu pieredzi snieguši arī braucieni uz Itāliju un Čehiju – 2012. gadā Itālijā notika 49. Starptautiskais tautu kultūru festivāls “Eiropiāde”, savukārt pagājušajā gadā Čehijā norisinājās 8. Starptautiskās Prāgas Folkloras dienas. Šo gadu laikā ar dejotājiem kopā bijušas vairākas vadītājas – Sanita Šķubura, Diāna Cibule, Ērika Vecvagare, Evija Kalveniece un kopš 2006. gada – Kristīne Jaunbrūna.

“Šobrīd kolektīvā dejo 10 puiši un 13 meitas,” stāsta vadītāja. – “Ir pamats lepoties, jo  kolektīvs ir stabils, dejotāji viens otram ir kā ģimene, kurai deja ir dzīvesveids. Lai arī katru gadu kāds nācis klāt un kāds aizgājis, tomēr dalībnieku sastāvs nav daudz mainījies.” Kopš dibināšanas raitu deju soli joprojām turpina pieci dejotāji – Diāna Cibule, Arta Salmiņa, Līga Jansone, Evija Kalveniece un Armands Kalvenieks. Dejotājiem jau ierasts kopā nākt ne tikai mēģinājumos, bet arī brīvajā laikā, kopā svinot Jāņus, organizējot sporta spēles, kā arī sezonas atklāšanas tematiskos pasākumus. Tāpat kā ikdienas darbā un koncertos, arī tagad jubilejai “Vaduguns” dejotāji gatavojas kopīgiem spēkiem – katram ir savs uzdevums arī pasākuma rīkošanā.

Vadītāja Kristīne Jaunbrūna apgalvo, ka “ikvienam dejotājam ir jāatrod savs kolektīvs, savi domubiedri, iespējams, līdzīgi raksturi, tas arī veicina noturīga kolektīva veidošanos. Un pāri visam – ir jāmīl deja”.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja