Rokdarbu izstāde “Manis paša radīts…”

03.02.2015

Jaunuma titlulattēls

Pirmdien, 2. februārī, Liepājas Latviešu biedrības namā Izstāžu galerijā notika rokdarbu izstādes “Manis paša radīts…” atklāšana. Izstāde apskatāma līdz 2015. gada 1. martam katru dienu no plkst. 10.00 – 19.00. Ieeja bez maksas.

Latvijā visos laikos kā sievietes, tā vīrieši ir lepojušies ar rokdarbu prasmi. Arī šobrīd modē joprojām viens no senākajiem rokdarbu veidiem – izšūšana. Laika gaitā mainījies izšuvumu izmantojums un tehnika, sākot ar visvienkāršākajiem krustdūrieniem un beidzot ar izsmalcināto zelta izšuvumu darināšanu.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jau trešo reizi rīkotajā rokdarbu izstādē “Manis paša radīts…” skatāmi dažādās izšūšanas tehnikās veidotie darbi, kuru autori savas prasmes apguvuši pašmācības ceļā. Izstādē piedalās divdesmit deviņi radoši cilvēki, kuri savā brīvajā laikā prieku gūst izšujot un radot mākslas darbus – izšūtas gleznas, dekorus, sedziņas, galdautus, apģērbu, cepures, atslēgu piekariņus u.c. Šogad izstāde apvieno rokdarbu autorus no Kurzemes – Liepājas, Ventspils, Kuldīgas, Saldus, Grobiņas, Aizputes un Ventavas.

Lai arī kāda būtu profesija – skolotājs, ekonomists, ķīmiķis, sporta treneris, grāmatvedis vai students, pensionārs – ar izšūšanu nodarboties un radīt mākslas darbus var katrs, to apstiprina arī šī izstāde. Dalībnieki stāsta, ka izšūšana ir lielisks relaksācijas veids, kas rada gandarījumu un prieku. Tas ir rūpīgs un precīzs darbs un reizē arī domu lidojums, un meditācija.

Šogad divdesmit deviņu dalībnieku vidū Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra rīkotajā izšūšanas izstādē piecas sievietes piedalās jau trešo gadu, trīs – otro reizi un divdesmit sievietes un viens vīrietis – pirmo reizi. Katru gadu šajā izstādē vērojams liels skaits jaunu dalībnieku, un tas apliecina gan to, ka izšūšana joprojām ir aktuāls radošs process mūsdienās, gan tās attīstību saskaņā ar šodienas kultūras izpratnes mainīgajām vērtībām.

Izstādes apmeklētāji aicināti balsot par izstādē eksponētajiem darbiem, kā rezultātā tiks noskaidrots apmeklētāju vislielāko apbrīnu raisošākais darbs, kura autors saņems arī simbolisku balvu.

Izstādes iekārtojumu jau trešo gadu veido māksliniece Ginta Stavrovska.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja