Tautas deju kolektīvu festivāls “SADANCOJAM LIEPĀJĀ 2015”

03.02.2015

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 7. februārī, pulksten 16.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis „Rucavietis” un tā vadītāja Sandra Blumbaha aicina uz Tautas deju kolektīvu festivālu „Sadancojam Liepājā 2015” Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Koncertā dejas no latviešu tautas deju „zelta fonda” un arīdzan Jaunrades deju konkursos godalgotas oriģināldejas izpildīs Tautas deju ansamblis „Rucavietis” un draugi – Tautas deju ansamblis “Ogre” (Ogre), deju ansamblis  „Dancītis” (Rīga), jauniešu deju kolektīvi „Strautuguns” (Ventspils) un „Lāņupīte” (Vecpils), kā arī deju kopa „Bramaņi” (Rīga).

Tradicionāli februāra sākumā Tautas deju kolektīvs „Rucavietis” un tā vadītāja Sandra Blumbaha vienkopus pulcina tautas deju kolektīvus, lai iepazīstinātu Liepājas sabiedrību ar dažādu Latvijas novadu tautas deju kolektīvu izpildītājām oriģināldejām, tādējādi veicinot arī Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku tradīcijas nepārtrauktību un attīstību nākotnē. Šis festivāls ir īpašs ar to, ka tajā piedalīsies tikai A un B grupas jauniešu deju kolektīvi.

Kopā ar Tautas deju ansambli „Rucavietis” un tā studiju koncertā piedalīsies kolektīva draugi – Latvijas Universitātes deju ansamblis „Dancītis” (vadītāja Ilze Dzene), Nacionālo Bruņoto Spēku deju kopa „Bramaņi” (vadītāja Taiga Ludborža), Ogres novada kultūras centra Tautas deju ansamblis „Ogre” (vadītājs Edgars Tabors), Ventspils Augstskolas jauniešu deju kolektīvs „Strautuguns” (vadītāja Ineta Judzika) un Durbes novada Vecpils pagasta jauniešu deju kolektīvs „Lāņupīte” (vadītāja Sandra Blumbaha). Ar šiem kolektīviem „Rucavietis” deju rakstus vijis gan draudzības koncertos, festivālos un svētkos, gan Deju svētkos Rīgā.

Šogad liepājniekiem un Liepājas viesiem būs ekskluzīva iespēja redzēt gan dejas no latviešu tautas deju „zelta fonda” – „Sen to Rīgu daudzināju”, Dailoņa Rudoviča horeogrāfija (hor.), „Kurzeme”, Harija Sūnas hor., „Audēju deja”, Harija Sūnas hor., „Viens par daudz” un „Ganu polka”, Ulda Žagatas hor., gan pilnīgi jaunas oriģināldejas, kuras pavisam nesen, 24. janvārī,  tika nodotas profesionālās žūrijas un plašās Latvijas dejotāju saimes vērtējumam XIX Jaunrades deju konkursā Valmierā. To vidū horeogrāfes Taigas Ludboržas deja „Dziesma mani stipru dara”, kas konkursā ieguva godpilno otro vietu, un finālā iekļuvušās horeogrāfa Edgara Tabora deja „Ar brālīti dancot gāju” un horeogrāfes Ingas Meieres deja “Aiz upītes meitas dzied”.

Koncertu vadīs Māris Štībelis, koncerta mākslinieciskais vadītājs – Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas students Kristaps Vahņenko.

Biļetes cena: 3 EUR.
Biļetes cena: 2 EUR – skolēniem, studentiem, pensionāriem, apmeklējot pasākumu, jāuzrāda atlaidi apstiprinošs dokuments.

Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, kā arī „Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv .

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja