Aicina pieteikties Tautas deju festivālam “Aprīļa pilieni” Liepājā

22.01.2015

  Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls vinnefoto_3_web

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle” un tā vadītāja Ingrīda Lūka aicina Latvijas jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvus līdz 2015. gada 18. martam pieteikties Tautas deju festivālam “Aprīļa pilieni”, kas notiks šī gada 18. aprīlī Liepājas Olimpiskajā centrā.

Radošais un atraktīvais Tautas deju festivāls “Aprīļa pilieni”, kas Liepājā notiks jau vienpadsmito reizi, iepriekšējos gados pulcējis tautas deju kolektīvus no Rīgas, Tukuma, Jelgavas, Ventspils, Kuldīgas, Durbes, Liepājas un citām Latvijas pilsētām, lai skatītājus priecētu ar bagātīgu un daudzkrāsainu koncertprogrammu.

Festivāls radīts ar mērķi stiprināt Dziesmu un deju svētku tradīciju, kopā aicinot Latvijas deju kolektīvus, kas veicina vadītāju jaunradi, pieredzes apmaiņu un sadarbību, kā arī rosina jauniešu un vidējās paaudzes dejotāju radošās aktivitātes. Tradicionāli festivālā deju kolektīvi savstarpēji sacenšas arī sportiskās aktivitātēs – “3+3 Pilienu sacensībās”.

Koncertam deju kolektīvs aicināts pieteikt četras dejas: trīs brīvas izvēles tautas dejas un vienu cita žanra deju, izvēloties jebkuru kolektīva dalībniekiem tuvu žanru – balets, sporta dejas, laikmetīgā deja, rokenrols u.c.

Apkopojot “3+3 Pilienu sacensību” un koncerta skatītāju simpātiju balsojuma rezultātus, festivāla rīkotāju izveidota žūrija nosaka ceļojošās balvas “Lielais piliens” ieguvēju. 2014. gadā šo balvu ieguva Tukuma mākslas skolas tautas deju kolektīvs “Luste”.

Deju kolektīvi, kas vēlas piedalīties Tautas deju festivālā “Aprīļa pilieni”, aicināti iepazīties ar nolikumu ŠEIT un pieteikties līdz 2015. gada 18. martam, aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot to elektroniski uz e-pastu anete.strazda@dome.liepaja.lv.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja