Valdis Aivars saņēmis LVAF „Lāčplēsis” Goda zīmi bronzā

23.11.2012

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vīru kora „Dziedonis” diriģents un komponists Valdis Aivars par mūža ieguldījumu Liepājas teātrī un vīru korī „Dziedonis”, kā arī par aktīvu vairākkārtēju piedalīšanos Latvijas vīru dižkoncertos, kas veltīti Lāčplēša dienai, šā gada 18. novembrī saņēmis Latvijas valsts aizsardzības fonda „Lāčplēsis” apbalvojumu – Goda zīmi bronzā.

Kā ik gadu novembrī, patriotisku jūtu vadīti, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vīru kora „Dziedonis” dalībnieki  un diriģents Valdis Aivars kopā ar vīru koriem no Aizkraukles, Amatas, Brocēniem, Jelgavas, Krimuldas, Madonas, Talsiem, Ventspils novadiem un Rīgas piedalījās Rīgas Latviešu biedrības, Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas organizētajā Latvijas vīru koru dižkoncertā „Tev mūžam dzīvot, Latvija!” Rīgas Latviešu biedrības namā.

Svinīgajā sarīkojumā Latvijas valsts aizsardzības fonda „Lāčplēsis” valde pasniedza Goda zīmes. Vienu no tām – Goda zīmi bronzā – saņēma arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vīru kora „Dziedonis” diriģents Valdis Aivars par mūža ieguldījumu Liepājas teātrī un vīru korī „Dziedonis”, kā arī par aktīvu vairākkārtēju piedalīšanos Latvijas vīru dižkoncertos, kas veltīti Lāčplēša dienai.

Latvijas valsts aizsardzības fonds „Lāčplēsis” nodibināts 1996. gada 2. maijā, un tā uzdevums ir maksimāli sekmēt Latvijas valsts drošību no ārējiem un iekšējiem apdraudējumiem, tātad, veicināt aizsardzības un drošības institūciju darbību, nacionālās ekonomikas un kultūras attīstību, kā arī veicināt Latvijas iedzīvotāju, it īpaši jaunatnes, patriotisko audzināšanu. Fonds atbalsta arī zinātniskās pētniecības darbu aizsardzības, izglītības un sociālekonomisko problēmu jomā.

 Ar dažāda spožuma Goda zīmēm fonds pagodinājis virkni zinātnieku un praktiķu, tostarp, ar Zelta Goda zīmi apbalvots Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents akadēmiķis Juris Ekmanis, ar Sudraba Goda zīmi – a/s „Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs zinātņu doktors Adrians Dāvis, profesors Namejs Zeltiņš, ar Bronzas Goda zīmi apbalvots akadēmiķis Leonīds Ribickis, profesors Viktors Zēbergs, žurnāliste Edīte Kalniņa (žurnāla „Enerģija un Pasaule” galvenā redaktore) un par īpašiem nopelniem tautas garīgās enerģijas potenciāla uzturēšanā un neatlaidīgā Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas kopšanā – akadēmiķis Jānis Stradiņš.

Uzziņai:
Valdis Aivars Latvijas Mūzikas akadēmiju absolvējis kā diriģents un mūzikas pedagogs (1991), savas muzikālās gaitas 1967. gadā uzsācis kā pianists un koncertmeistars. Vēlāk no 1977. līdz 1998. gadam vadījis Liepājas teātra muzikālo daļu un vairāk kā desmit gadu garumā (1985.-1995.) bijis populāro Liepājas desmit dziedošo aktieru ansambļa vadītājs, bet kopš 1999. gada ir Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vīru kora „Dziedonis” diriģents.

Valdis Aivars ir vairāk kā 200 dziesmu autors, savulaik komponējis arī mūziku teātra izrādēm. Saņēmis Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja