Uz koncertu Liepājā ielūdz diriģents Māris Sirmais un Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas koris

12.12.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls  

Svētdien, 15. decembrī, pulksten 16:00 Liepājas Sv. Pāvila baptistu baznīcā (Kuršu ielā 19) uz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sarīkojumu cikla „Ziemas noskaņā” koncertu „…šai ceļā es pienācu Brīnumam tuvu” liepājniekus un Liepājas viesus ielūdz diriģents Māris Sirmais, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas jauktais koris, studenti un mācībspēki.

Koncertā „…šai ceļā es pienācu Brīnumam tuvu” klausītājus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas (turpmāk tekstā – JVLMA) jauktais koris, kuru diriģēs kora mākslinieciskais vadītājs, arī valsts akadēmiskā kora „Latvija” diriģents un vairākkārtējs Vispārējo Latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents – Māris Sirmais. Koncertā kā diriģente piedalīsies arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra (turpmāk tekstā – Liepājas TMKC) jauktā kora „Laiks” diriģente un mākslinieciskā vadītāja Ilze Balode, JVLMA studente Margarita Dudčaka un citi JVLMA studenti un mācībspēki. Muzikālās krāsas papildinās perkusionists Māris Zīlmanis un solisti – Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers un mūziķis Aivis Greters. Bet  ziemas sajūtas un svētku noskaņu, lasot dzeju, radīs aktieris Ēriks Vilsons.

Koncerta programmā iekļauta dažādu Latvijas un cittautu komponistu mūzika – Ērika Ešenvalda, Pētera Barisona, Andra Dzenīša, Vitauta Miškina, Henrija Persela, Pētera Vaska u.c.

Kopš 2012. gada septembra Liepājas TMKC jauktā kora „Laiks” diriģente un mākslinieciskā vadītāja Ilze Balode studē maģistrantūrā Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā, docētāja Māra Sirmā diriģēšanas klasē. Šajā decembrī I. Balode kopā studiju biedriem un pasniedzējiem gatavojas dažādiem eksāmeniem, tajā skaitā kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas jaukto kori apgūstot koncertprogrammu „…šai ceļā es pienācu Brīnumam tuvu”, kuru svētku mēneša ietvaros atskaņos arī Liepājā.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sarīkojumu cikla „Ziemas noskaņā” ietvaros 22.decembrī pulksten 15:00 aicinām arī uz vokālās grupas „Šokolāde” (vadītājas Daiga Ozola un Dina Sleže) svētku koncertu „Kā sniegi kalnu galotnēs” Liepājas muzeja Lielajā zālē (Kūrmājas prospektā 16/18).

Informāciju sagatavoja:
Anete Strazda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja