Tautas teātris atzīmē 60 gadu jubileju kopā ar Trīni

07.03.2014

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātris šogad atzīmē savas radošās darbības 60 gadu jubileju. Par godu šim notikumam, ikviens tiek laipni aicināts svētdien, 9.martā, pulksten 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz Tautas teātra muzikālu izrādi – Rūdolfs Blaumanis „Trīnes grēki”. Ieeja pasākumā bez maksas.  

2014. gads Liepājas Tautas teātrim ir jubilejas gads. Savu 60. jubileju Tautas teātris atzīmē, katru mēnesi rādot vienu no sava repertuāra izrādēm. Šomēnes tā ir muzikāla izrāde ”Trīnes Grēki”, kas teātra repertuārā ir jau 4. sezonu. „Kas ir Trīne, to mēs visi zinām”, saka režisore Ināra Kalnarāja, bet, ja nu kāds tomēr nezin, tad tā ir izrāde, ko režisore Ināra Kalnarāja veidojusi kā dziesmu spēli 4 cēlienos, pārpilna mīlestības, dusmu, intrigu, izlikšanās un, protams, dziesmu. Ivara Vīgnera dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem, kuras tālajos 80.tajos izdziedāja Liepājas teātra izrādē, ir pašu Tautas teātra aktieru dziedātas.

Liepājas Tautas teātris ir dibināts 1954. gadā kā Sadzīves pakalpojumu kombināta dramatiskais kolektīvs, kura vadību tolaik uzņēmās Liepājas teātra aktieris un režisors Kārlis Locenieks. Dažus gadus vēlāk to savā saimē iekļāva pilsētas Kultūras nams un tā vadību pārņēma aktrise un režisore Astra Skrodele. Kopš 1973. gada ar aktieriem 12 gadu garumā strādāja profesionāla režisore Vita Pētersone, bet 1985. gadā, īpašu uzmanību pievēršot dramaturģijas klasiskajām vērtībām, amatierteātri vairākus gadus vadīja aktrise Agnese Ose.

Šobrīd teātra režisores pienākumus godam pilda aktrise Ināra Kalnarāja, katru gadu iestudējot pa lielformāta lugai un veidojot arī koncertprogrammas, veltītas Ziemassvētkiem, teātra dienai, dzejas dienām u.c. Tautas teātra aktieri piedalās arī pilsētas ielīgošanas svētkos un labprāt viesojas arī citviet Latvijā gan ar koncertprogrammām, gan izrādēm. Teātris ar prieku piedalījies visos Latvijas amatierteātru salidojumos un festivālos.

Ieeja jubilejas reizē – bezmaksas. 

Šajā reizē mīļi aicināti visi, kas vēlas sveikt savus iemīļotākos aktierus un neskopoties ar laimes un veiksmes vēlējumiem turpmākajiem iestudējumiem. 

Uzziņai:
Tautas teātris pirmoreiz R.Blaumaņa lugu „Trīnes grēki” interesentiem izrādīja 2010.gada 23.jūnijā Līgo svētkos Liepājā.
Trīni atveido Sandra Okuņeva, saimnieci – Dace Rūse, saimnieku – Almants Bergmanis. Izrādē piedalās arī vecmeistari Arvīds Kreināts un Biruta Lūka, un teātra kodols – Īrisa Diņķīte, Jānis Muižnieks, Sandra Vintere, Gints Vīksna, Bruno Bergs un Andris Svars, kā arī pavisam jaunie – Anna un Ieva Lankas un citi. Kostīmus un scenogrāfiju izrādei veidojusi Dace Lanka, bet dziesmas aranžējis Normunds Kalniņš

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā tika izrādīti veiksmīgākie amatierteātru latviešu dramaturģijas iestudējumi – skates „Gada izrāde 2008”, „Gada izrāde 2009”, „Gada izrāde 2010”, „Gada izrāde 2011”, „Gada izrāde 2012” finālisti. Arī  Tautas teātris kā „Gada izrāde 2010” finālisti piedalījās ar izrādi „Trīnes grēki”.

Informāciju sagatavojusi:
Aija Eizengrauda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja