Aicina amatniekus pieteikt dalību „Līvas ciema svētku” tirgum

13.03.2014

Jaunuma titlulattēls

Līdz šā gada 7. aprīlim (ieskaitot) Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina dažādu amatu pratējus un amatniecības darinājumu tirgotājus pieteikt savu dalību „Līvas ciema svētku” tirgum, kas jau 12. reizi notiek „Līvas ciema svētku” ietvaros.

2014. gada 24. un 25. maijā jau divpadsmito reizi Liepājas ostas promenādē norisināsies „Līvas ciema svētki”, kurā apvienota tradicionālā kultūra, amatniecība, etnomūzika, folklora, radošums, vēsture un mūsdienīga tās interpretācija. Ik gadu šajos svētkos piedalās aptuveni 200 amatnieku, kuri gan tirgojas ar saviem amatniecības darinājumiem, gan demonstrē amata prasmes, iesaistot svētku apmeklētājus dažādu arodu apguvē. Pasākuma īpašo gaisotni rada arī plašā kultūras programma, kurā piedalās folkloras kopas un mūziķi, tautas deju kolektīvi, kapelas un citi mākslinieki.

Katru gadu svētku rīkotāji izvēlas radošo tematiku gan mākslinieciskajās, gan amatnieku aktivitātēs. Šogad vadmotīvs ir dzintars – noslēpumainais akmens, kas vieno tautas un paaudzes Dzintarjūras krastā un kas ir ne tikai materiāls, ko visi pazīst, bet izmantojams arī citos dažādos veidos. Svētku ietvaros organizētāji vēlas parādīt, cik  svarīga ir izcilas kvalitātes daiļamatniecība, latviešu amatniecības tradīcijas un mākslinieciskā jaunrade, kas atspoguļojas gan amatnieku darbos, gan radošajās darbnīcās.

Arī šogad „Līvas ciema svētki” pieskandinās Liepājas ostas promenādi 2 dienu garumā. Amatnieki savu amata prasmi „Līvas tirgū” varēs izrādīt 24.maijā no pulksten 10:00–18:00 un 25. maijā no pulksten 11:00-15:00, ikvienam apmeklētājam sniedzot iespēju baudīt svētku īpašo gaisotni, kuru nu jau  11 gadus mīl un slavē amatnieki, gūstot baudu gan acīm, gan ausīm, gan garšas kārpiņām.

Šobrīd organizatori turpina darbu pie Līvas ciema svētku veidošanas, tā kā bez jau pieminētajām norisēm noteikti būs sagaidāmi vēl vairāki pārsteigumi gan dalībniekiem, gan svētku apmeklētājiem.

Amatnieki pieteikt savu dalību pasākumā var aizpildot pieteikumu un līdz šā gada 7.aprīlim nosūtīt to uz e-pasta adresi: anete.strazda@dome.liepaja.lv vai faksu: 634 23505. Svētku noteikumi un dalībnieka pieteikuma veidlapa pieejama interneta mājas lapā: //www.liepajaskc.lv/nolikumi-2/  kā arī Liepājas Kultūras pārvaldes mājas lapā: www.liepajaskultura.lv

Informāciju sagatavojusi:
Aija Eizengrauda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja