Sieviešu koris „Aija” ielūdz uz dzimšanas dienas koncertu

13.03.2014

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 15. martā, pulksten 15.00 Liepājas latviešu biedrības nama Lielajā zālē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris „Aija” diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga ielūdz uz kora dzimšanas dienas koncertu „Balts ir akāciju palags”. 

Ik gadu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris „Aija” sev un saviem klausītājiem kā dāvanu dzimšanas dienā sniedz tematisku koncertu.

Kora repertuārā vienmēr nozīmīga vieta ir bijusi latviešu komponistu skaņdarbiem, tāpēc koncerta pirmā daļa veidota kā mazs ieskats Latvijas komponistu Ērika Ešenvalda, Maijas Einfeldes, Leona Mauliņa un Emīla Melngaiļa daiļradē, bet koncerta otrajā daļā īpaši akcentētas būs Imanta Kalniņa dziesmas. Klausītāju sirdis priecēs  tautā iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas no oratorijas „Dzejnieks un nāra”, izrādēm „Mīla, džezs un velns”, „Lilioms” u.c.

Klausītājiem būs arī iespēja novērtēt kora dalībnieces Agitas Dobeles korim aranžēto I.Kalniņa dziesmu „Dūdieviņš”, diriģentes Guntas Vites aranžēto „Betas dziesmiņu”, kā arī Liepājas mūziķu Jēkaba Ozoliņa un Andra Lekstuta aranžētās Imanta Kalniņa dziesmas koriem.

Kā īpašais viesis koncertā piedalīsies arī dziesminiece Austra Pumpure. Vārdi „Imants Kalniņš” un „Austra Pumpure” daudziem ir nešķirami jēdzieni. Jau kopš 1975. gada Austra Pumpure ar savām Imanta Kalniņa dziesmu programmām simtiem koncertos viesojusies Rīgā un daudzās citās Latvijas vietās. Toreiz A.Pumpures repertuārā lielākoties bija dziesmas no Liepājas teātra izrādēm, kurās viņa kopā ar Imantu Kalniņu tās spēlējusi. Īpaši jāuzsver, ka, dzīvodams un strādādams Liepājā, I. Kalniņs daudzu dziesmu notis rakstīja tieši A.Pumpurei. Tādējādi nereti viņa bija dziesmu pirmvariantu sākotnējā saņēmēja, kļūstot par to pirmo izpildītāju.

Savu muzikālo sveicienu koncerta klausītājiem sagatavojuši arī Latvijas vadošā vīru kora „Gaudeamus” (Rīga) dalībnieki mākslinieciskā vadītāja Ivara Cinkusa vadībā. Abus korus saista ilga draudzība, tāpēc ik gadu tiek rīkots kāds kopīgs koncerts.

Koru muzikālo skanējumu bagātinās mūziķi Anita Barlote (flauta), Līga Elere (klavieres), Raitis Eleris (kontrabass) un Māris Zīlmanis (sitamie instrumenti). Koncertu vadīs Uldis Stelmakers.

Ieejas maksa koncertā 1.42 EUR. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/  kā arī stundu pirms koncerta sarīkojuma norises vietā.

Uzziņai: Imants Kalniņš ir pazīstams latviešu komponists. Radošās darbības laikā sacerējis sešas simfonijas, vairākas operas (ieskaitot pirmo rokoperu PSRS „Ei, jūs tur”!), oratorijas, kantātes, koru dziesmas, filmu un teātra mūziku. Plaši pazīstamas ir viņa populārās mūzikas dziesmas, kas tautas mīlestību iekarošas ansambļu „Menuets”, „Turaidas Roze”, „Autobuss debesīs” un daudzu citu mūziķu izpildījumā.

Ar Imantu Kalniņu sadarbojas populārākie Latvijas mūziķi un grupas. Leģendārā komponista dziesmas sabiedrībā iemantojušas lielu atzinību, kā dēļ katru gadu Cēsīs tiek rīkots Imanta Kalniņa mūzikas koncerts Imantdienas.

Informāciju sagatavojusi: Aija Eizengrauda Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Projektu vadītāja