Studija “Zītars” aicina uz dzintara rotu izstādi “Saule, jūra, dzintars”

10.03.2016

Jaunuma titlulattēls

Tautas lietišķās mākslas studijas “Zītars” meistari aicina apmeklēt dzintara rotu izstādi “Saule, jūra, dzintars” bibliotēkā “Libris”. Liepājā izstāde bez maksas skatāma līdz šā gada 30. aprīlim.

Izstādē apskatāmas studijas “Zītars” meistaru izgatavotās tautiskās rotas – kaklarotas, kniepķeni, saktas un citas rotaslietas, kas paredzētas Nīcas, Rucavas un Bārtas tautastērpu izdaiļošanai. Visi darbi ir unikāli, jo tāds ir katrs dzintara gabals un katrs meistars, kura rokās tas nonācis.

Studijas “Zītars” vadītāja Austra Ziemele stāsta: “Varu nepārtraukti brīnīties par tik siltuma pilnām domām, caur priedes stumbru uz leju, caur saules stariem, caur gadsimta gadalaikiem, līdz mazam dzintara gabaliņam manā saujā. Un tā jau daudzus gadu desmitus šie dzintara gabaliņi ieripo mūsu saujās. Dzintara vilinājums ir liels. Daudziem no mums mūžs iet roku rokā ar to. Dzintara meistari arī paši sev uzdod jautājumu – kas ir dzintars? Manuprāt, Baltijas jūras krastā, Kurzemes piekrastē dzīvojošajiem tas noteikti ir mūsu dārgakmens un lepnums.”

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra lietišķās mākslas studijas “Zītars” veidošana aizsākusies 1969. gada rudenī, kad Liepājas Izglītības un zinātnes darbinieku namā darbu sāka dzintara un metāla apstrādes pulciņš. Pēc desmit gadu darba tas ieguva nosaukumu “Zītars”, bet 1981. gadā – Tautas studijas nosaukumu, un dalībnieku skaits ar katru gadu pieauga. Kolektīvs aktīvi piedalījies izstādēs ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs un pat tālākās zemēs – Japānā un Austrālijā. Visus ilgos darbības gadus sevišķa vērība tiek pievērsta Dienvidkurzemes etnogrāfiskām rotām, kā arī savienojot senatnīgo ar moderno.

Izstādē redzamo rotu meistari ir Ludmila Kadeka, Vaira Viģele, Solveiga Vārna, Zenta Vinogradova, Imants Rollis, Vineta Leismane, Dzintra Grietēna, Austra Ziemele, Andris Gūtmanis, Raimonds Hodzko, Ilmārs Kuncītis un Gunārs Reinsons.

Izstāde bez maksas apskatāma līdz 30. aprīlim bibliotēkā “Libris”, Liepājā, Mirdzas Ķempes ielā 11, darba dienās no plkst. 11.00 – 18.00 un sestdienās no 10.00 – 16.00.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja