Aicina uz bērnu tautas deju svētkiem “Pilna sauja dzintariņu” Liepājā

09.03.2016

Jaunuma titlulattēls

Šo piektdien, 11. martā, jau 13. reizi Liepājā notiks bērnu tautas deju svētki “Pilna sauja dzintariņu”. Šogad Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē svētku lielkoncertā pulksten 18.00 pulcēsies vairāk kā 300 mazo dejotāju – divpadsmit tautas deju kolektīvi no Liepājas, Saldus, Jelgavas, Brocēniem, Zaļeniekiem un Jaunbērzes, kurus kopā aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīva “Krustiņi” vadītāja Inta Āboliņa. Ieejas maksa lielkoncertā – 3 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot atlaidi apstiprinošu dokumentu, ieejas maksa – 2 EUR.

Bērnu tautas deju svētki “Pilna sauja dzintariņu” ir kļuvuši par patīkamu tradīciju, Liepājā vienkopus pulcējot bērnu un jauniešu deju kolektīvus un veicinot vadītāju jaunradi un sadarbību profesionālās meistarības jomā, kā arī rosinot un nostiprinot bērnos un jauniešos interesi par latviešu tautas deju kā pašapliecināšanās iespēju. Svētku mērķis ir stiprināt Dziesmu un deju svētku tradīciju, sekmējot bērnu un jauniešu deju kolektīvu radošās aktivitātes.

Mazie dejotāji šo notikumu gaida ar nepacietību, jo tā ir iespēja viesoties vēju pilsētā, satikt draugu kolektīvus un piedalīties pat vairākos deju koncertos. Svētku dienā, 11. martā, vispirms dejotāji viesosies Liepājas skolās, ar kurām izveidojusies veiksmīga sadarbība jau vairāku gadu garumā. Viesu kolektīvi no plkst. 11.00 – 13.00 priecēs skatītājus Liepājas Raiņa 6., 8. un 15. vidusskolā, bet vakarpusē visi dejotāji satiksies lielkoncertā plkst. 18.00 Liepājas Latviešu biedrības namā.

Šogad bērnu tautas deju svētkos “Pilna sauja dzintariņu” piedalās Saldus novada pašvaldības aģentūras “Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs” Tautas deju ansambļa “Kursa” studija (vadītāja Inese Buša), Saldus Bērnu un jauniešu centra deju kolektīva “Meduslāse” studija (vadītāja Sandra Laure), Brocēnu kultūras un izglītības centra tautas deju kolektīvi (vadītāja Ieva Vorobjova), Jelgavas novada Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas tautas deju kolektīvs (vadītāja Madlēna Bratkus), Jelgavas Bērnu un jauniešu centra “Junda” tautas deju kolektīvi “Jundēni” un “Mazie Jundari” (vadītāja Madlēna Bratkus), Dobeles novada Jaunbērzes pagasta Kultūras nama bērnu deju kolektīvs “Māriņa” (vadītāja Aiga Muzikante), Liepājas 15. vidusskolas bērnu deju kolektīvi “Ežuki” (vadītāja Inta Buce) un “Akmentiņi” (vadītāja Baiba Demitere), Liepājas Ezerkrasta sākumskolas bērnu deju kolektīvs “Spārītes” (vadītāja Dzidra Raboviča), Profesionālās izglītības kompetences centra “Liepājas Valsts tehnikums” jauniešu deju kolektīvs “Odziņa” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīvs “Krustiņi” (vadītāja Inta Āboliņa).

Svētku lielkoncertā mazie dejotāji skatītājus priecēs ar brīvas izvēles dejām, kas pašiem dara prieku un patīk vislabāk, tādēļ gaidāms īpaši sirsnīgs koncerts, kuru atraktīvi vadīs radošās apvienības “Krāsu Karuselis” dalībnieces.

Biļetes pieejamas SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra

Projektu vadītāja