Svētdien Liepājas pilsētas kori ielūdz uz koncertu “Liepājas mūzikas stāsti”

17.03.2016

Jaunuma titlulattēls

Šo svētdien, 20. martā, plkst. 14.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē liepājnieki un pilsētas viesi aicināti uz Liepājas pilsētas pavasara koru koncertu “Liepājas mūzikas stāsti”, vienlaikus atzīmējot mūsu pilsētas 391. dzimšanas dienu un diriģenta un aranžētāja Viļņa Kronberga 75 gadu jubileju. Ieeja bez maksas.

Stāsts dziesmā ir laikmeta vēstījums, mirkļa apstādināšana un emociju piepildījums, un svētku reizēs, kā šajā nedēļas nogalē, dziesma – tā ir netverama un skaista dāvana. Šoreiz tā tiks pasniegta ikvienam liepājniekam pilsētas svētkos un kā atzinība un pateicība arī diriģentam Vilnim Kronbergam jubilejā. Kā tas ierasts latviešiem, lai radītu svētkus un prieku sev un citiem, mēs svinam, sanākot kopā un vienojoties dziesmā. Tā arī šoreiz kopā pulcēsies Liepājas jauktie un sieviešu kori. Viesos atbrauks arī Jēkaba Ozoliņa vadītais Nīcas vīru koris. Pavasara saulgriežos dziedātāji priecēs klausītājus, izpildot latviešu tautasdziesmas Ernesta Vīgnera, Jāņa Dreimaņa, Jāņa Strazda, Emiļa Melngaiļa un citu komponistu apdarē, kā arī Kārļa Lāča, Jāņa Lūsēna, Uģa Prauliņa un citu komponistu oriģināldziesmas ar dainu vārdiem.

Atsevišķa uzmanība tiks veltīta jauktajam korim “Lauma” un vokālajam ansamblim “Lauma”, kolektīviem, ar kuriem diriģentam un aranžētājam Vilnim Kronbergam izveidojusies īpaši cieša, radoša un produktīva sadarbība. Šoreiz dziedātāji vēlas pateikties un veltīt dziesmas diriģentam, kura ieguldītais radošais darbs nesis vērtīgus augļus gan dziesmu aranžējumos, gan koristiem dziesmu izpratnē un dziedājumā, gan jauno pedagogu sagatavošanā.

Koncertā piedalīsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori “INTIS” (diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers), “Laiks” (diriģente Ilze Balode), “Lauma” (diriģente Mirdza Paipare), “Līva” (diriģents Jēkabs Ozoliņš), “Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa) un sieviešu koris “Aija” (diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga), Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss” (diriģente Ilze Valce, kormeistare Olga Blauzde), kā arī Nīcas vīru koris (diriģents Jēkabs Ozoliņš) un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra kora studijas „Solo” audzēknes. Skanējumu bagātinās solistes Baiba Bite, Evija Goluba, Valda Krauze un Līga Jekševica, kā arī koncertmeistare Līna Andrejeva. Koncertprogrammu vadīs Emīls Dreiblats.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja