LIELDIENAS LIEPĀJĀ “Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur”

17.03.2016

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina liepājniekus un pilsētas viesus svinēt Lieldienas Liepājā pasākumā “Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur”, pulcējoties 27. martā plkst. 12.00 Jūrmalas parka bērnu laukumā, lai, brīvā dabā kopā radoši darbojoties un priecājoties, modinātu pavasari!

Šogad Lieldienu svinības plkst. 12.00 atklās Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” aktieri, kuri lielus un mazus skatītājus priecēs ar Lieldienu jauniestudējumu ar komponista Andra Eniņa īpaši šim notikumam rakstītu mūziku. Kopā ar tēliem – ezi, cāļiem un zaķiem sauksim, meklēsim un modināsim pavasari dažādās radošās aktivitātēs līdz pat plkst. 15.00. Lielajā katlā krāsosim un ripināsim līdzi paņemtās olas, darināsim svētku dekorus un pīsim ligzdiņas kopā ar tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” (meistare Ilze Škuberte), ziedu dizaina studijas “Liepzars” (vadītāja Vaira Kārkliņa) meistarēm un Radošo skolotāju apvienības (vadītāja Indra Bunka) pārstāvēm. Savukārt dažādās Lieldienu spēlēs iesaistīties aicinās radošā apvienība “Krāsu karuselis”, bet zinātkāres centrs “Zili brīnumi” pasauli atklās aizraujošos eksperimentos ar šovu un fiziku skaidrojošiem paraugdemonstrējumiem.

Ar savu klātbūtni apmeklētājus priecēs Liepājas kanisterapijas suņu komanda, kā arī Liepājas un Ventspils Dzīvnieku audzētāju biedrību biedri ar saviem mīluļiem. Skatītāji varēs iepazīt aptuveni 20 suņu šķirnes un vērot Liepājas kanisterapijas komandas suņu paraugdemonstrējumus. Bērniem kopā ar suņiem būs iespēja piedalīties jautrās aktivitātēs, un, pateicoties atbalstītājiem “Royal Canin Latvia”, neizpaliks arī mazas balvas. Savukārt IK “Kumeliņš” aicinās baudīt izjādes zirga un ponija mugurā.

Svētku noskaņu dziedot un dejojot radīs radošie Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvi – bērnu un jauniešu vokālā studija “Pērlītes” (vadītāja Iveta Logina), bērnu deju kolektīvs “Krustiņi” (vadītāja Inta Āboliņa), folkloras kopas “Vēlava” (vadītāja Vija Laipniece) un “Saknes” (Rudīte Nikolovska), vidējās paaudzes deju kolektīvi “Vaduguns” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna) un “Kvēle”, kā arī senioru deju kolektīvs “Sidrabvilnis” (vadītāja Ingrīda Lūka).

Svētku našķus, tēju un kafiju piedāvās kafejnīca “Zelta ola” un pankūku meistare Mārīte Andersone.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja