Tautas lietišķās mākslas studija „Liepava” vētīs pūru Ventspilī

16.02.2014

Jaunuma titlulattēls

18.februārī pulksten 18:00 Ventspils Pārventas bibliotēkā notiks Ventspils apkaimes amatniecības meistaru kopā sanākšana, padarītā vērtēšana un „vecāsmātes pūra vēdināšana”, kurā piedalīties uzaicinātas arī Tautas lietišķās mākslas studija „Liepava” meistares.

 Liepavietes, kā sevi dēvē pašas meistares, nu jau trešo gadu dosies tradicionālajā meistaru amatu pieredzes apmaiņā pie Ventspils amatniecēm. Kā ierasts, meistaru kopā sanākšana,  padarītā vērtēšana un „vecāsmātes pūra vēdināšana” notiks Ventspils Pārventas bibliotekā 18. februārī pulksten 18:00. Pūra lādes pārlūkojot, taps kopīga ekspozīcija ar nosaukumu „Pieci cimdi, puszeķītes”. Arī Liepavietes ekspozīcijai būs sarūpējušas krāšņos Kurzemes cimdus un zeķes.

 „Studijas meistares pamatā nodarbojas ar tekstila amatniecības izkopšanu, kas tradicionālajā izpratnē ir aušana un rokdarbi, meistaru uzmanības lokā vienmēr ir tautas tērpa un vienkāršā ikdienas tērpa detaļu pētniecība, kā arī austo un šūto interjera un sadzīves priekšmetu studēšana,” stāsta studijas vadītāja Smaida Rubeze, piebilstot, ka, studējot Kurzemes tradicionālās apģērba tekstīlijas, meistares vienmēr saista atšķirīgās tehnikas, materiāli un rotāšanas principi un arī pērles, kuru izmantošana apģērba un detaļu rotāšanai ir īpaši raksturīga tieši Kurzemē. Tāpēc Liepājas meistares līdzi ņems arī Kurzemes villaines, sievu kreklus, sievu aubes un cepures ko nēsāja gan ikdienā, gan svētkos, lai arī Ventspils un tās apkaimes meistariem ir ko paskatīties un pamācīties.

Tas, ka Liepavietes dodas uz Ventspili, ir likumsakarīgi, jo dalībniecēm ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar ventspilniekiem. Sevišķi draudzīgas attiecības izveidojušās ar Ventspils Tautas lietišķās mākslas studijas „Drellītis” meistariem un Ventspils pērļotāju grupu.

Ekspozīcija „Pieci cimdi, puszeķītes”, kurā būs arī Tautas lietišķās mākslas studijas „Liepava” meistaru darbi, apskatāma Ventspils Pārventas bibliotēkā līdz 31.martam.