Notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss „Pērļu lietus”

13.02.2014

Jaunuma titlulattēls

Svētdien, 16. februārī, pulksten 12.00 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss „Pērļu lietus”, kurā trīs vecuma grupās sacentīsies 15 ansambļi un 49 solisti no Rīgas, Liepājas Ventspils, Talsiem, Grobiņas, Lieģiem, Durbes, Kalvenes, Pāvilostas, Vērgales, Babītes, Rucavas, Nīcas un Vaiņodes. Ieejas maksa EUR 1.42.

Jau trešo gadu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un bērnu vokālās studijas „Pērlītes” vadītāja Sondra Krauze pulcina vienkopus bērnu un jauniešu vokālā žanra ansambļus un solistus, lai viņiem radītu iespēju apliecināt savu talantu, mākslinieciskās spējas plašākai auditorijai, tā veicinot viņu skatuvisko pieredzi, kā arī attīstītu un pilnveidotu Latvijas bērnu vokālo ansambļu un solistu muzicēšanas tradīcijas un sekmētu jauna, mākslinieciski augstvērtīga un radoša vokālo ansambļu repertuāra apguvi un paplašināšanu. Savukārt klausītājiem sniegtu neaizmirstamu jauno izpildītāju koncertu un iepazīstinātu ar šī žanra jaunajiem talantiem.

Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss „Pērļu lietus” ir Tautas mākslas un kultūras centra vokālās studijas “Pērlītes” vadītājas Sondras Krauzes ideja un lolojums, kas no festivāla pirmajā gadā ir pārtapis par konkursu, kas ar katru gadu gūst arvien lielāku atsaucību.

„Festivāla – konkursa nosaukums „Pērļu lietus” izvēlēts tādēļ, ka tajā savu talantu apliecina jaunie solisti un vokālie ansambļi,” informēja bērnu vokālās studijas „Pērlītes” vadītāja un festivāla idejas autore Sondra Krauze piebilstot, ka ir gandarīta par lielo atsaucību un atgādinot, ka aicinājumam piedalīties pirmajā festivālā atsaucās 6 vokālie ansambļi un 19 solisti no Liepājas un Nīcas. Savukārt šogad konkursā, kas notiks svētdien, 16. februārī,  jau no pulksten 12:00 Liepājas Latviešu biedrības nama lielajā zālē, savu talantu apliecinās un trīs vecuma grupās sacentīsies teju 170 dziedātāju, tai skaitā 15 ansambļi un 49 solisti no Rīgas, Liepājas Ventspils, Talsiem, Grobiņas, Lieģiem, Durbes, Kalvenes, Pāvilostas, Vērgales, Babītes, Rucavas, Nīcas un Vaiņodes.

Katrs vokālais ansamblis uzstājas ar divām dziesmām, bet solisti  izpilda vienu dziesmu pēc izvēles, atbilstoši dalībnieka vecuma grupai. Konkursā „Pērļu lietus” dziesmas izpilda latviešu valodā.

Konkursa dalībniekus  vērtēs  žūrija 5 cilvēku sastāvā trīs vecuma grupās: 5-7 gadi, 8-11 gadi un 12-16 gadi pēc 10 punktu sistēmas (augstākais vērtējums – 10 punkti, zemākais – 1 punkts), ņemot vērā: intonatīvo skanējumu, muzikālā materiāla, teksta un skatuves priekšnesuma atbilstību izpildītāju vecumam un kopējo skatuvisko tēlu – māksliniecisko kvalitāti (tērpi, horeogrāfija, atraktivitāte, dabiskums). Atbilstoši žūrijas vērtējumam, konkursā piešķir balvas (gan solistiem, gan vokālajiem ansambļiem) I, II un III vietai katrā vecuma grupā kā arī veicināšanas balvas visiem dalībniekiem un pateicības rakstus mūzikas pedagogiem.

Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu sniegumus izvērtēs komponists Jānis Strazds, vokālās pedagoģes Dina Sleže un Mārīte Puriņa, dziedātāji Ieva Dreimane un Uģis Roze.

Pasākuma vadītāja lomā iejutīsies dziedātājs Andris Ērglis.

Lai dziedātājiem balsis skanīgākas, pasākumu atbalsta SIA „VENDEN”. 

Ieejas maksa sarīkojumā EUR 1.42.