Aicina uz tradicionālo mīlas dziesmu koncertu „Man ir tikai viena pati sirds” /I.Ziedonis/

06.02.2014

Jaunuma titlulattēlsJaunuma titlulattēls

Svētdien, 9. februārī, pulksten 16:00 Liepājas Latviešu biedrības namā uz tradicionālo, muzikāli dramaturģisko koncertu „Man ir tikai viena pati sirds”, kas veltīts Imanta Ziedoņa un Rabindranata Tagores nesteidzīgām sarunām par mīlestību, aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Ilzes Valces vadītais jauniešu koris „INTIS” un viņu ilggadējie domubiedri un sadarbības partneri – Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris „Austrums” Ārija Šķepasta vadībā.
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu korim „INTIS” un tā diriģentei Ilzei Valcei jau vairāku gadu garumā ir izveidojusies veiksmīga radošā sadarbība ar Rīgas Latviešu biedrības kamerkori „Austrums” un tā diriģentu Āriju Šķepastu. Katru gadu februārī kori veido kopīgu muzikāli dramaturģisku koncertu, kurā izpilda gan latviešu, gan aizrobežu autoru dziesmas par mīlestību, izdzīvojot kādu  mīlas stāstu.

Šoreiz koncertā dominēs latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa un bengāļu dzejnieka Rabindranata Tagores dzeja ar moto: „Nesteidzīgas sarunas par mīlestību mūzikā un dzejā”.

Ievērojamo literātu dzeju koncertā „Man ir tikai viena pati sirds” lasīs aktieris Ēriks Vilsons, bet komponistu – Imanta Kalniņa, Artūra Maskata, Pētera Vaska, Riharda Dubras kā arī Alfrēda Feila un Renāra Kaupera skaņdarbus ar izcilo dzejnieku vārdiem izpildīs jauniešu koris „INTIS” diriģentes Ilzes Valces un kormeistares Mārītes Lazdānes vadībā, Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris „Austrums”, diriģenti Ārijs Šķepasts, Vilhelms Georgs Vācietis un Matīss Tučs, koncertmeistari Aldis Liepiņš, Mareta Beitika un Liepājas mūziķu grupa – Reinis Lapa (flauta), Andris Līguts (Flauta), Āris Burkins (oboja).

Par tradīciju ir kļuvusi arī šo koncertprogrammu atskaņošana Liepājā un Rīgā. Kā pirmie, godinot mīlestības svētkus, koncertu varēs baudīt liepājnieki, atnākot svētdien, 9. februārī, pulksten 16:00 uz Liepājas Latviešu biedrības nama lielo zāli, savukārt rīdzinieki – nākamajā svētdienā, 16. februārī, pulksten 16:00 Rīgas Latviešu biedrības namā.

Ieejas maksa koncertā EUR 1.42. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, kā arī „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv

Uzziņai:
Imants Ziedonis bija viens no izcilākajiem latviešu dzejniekiem, publicistiem, īsās prozas (epifāniju) autoriem. Mūža laikā strādājis par tulkotāju, scenāristu, politiķi. Dzejnieks bija spilgts atmodas laika politiskais darbinieks, kas tika apbalvots ar otrās šķiras Triju zvaigžņu ordeni. Viņš bija viens no populārākajiem latviešu literāro pasaku autoriem.
Imants Ziedonis dzimis Rīgas apriņķa Slokas pagasta Ragaciemā. Viņš pabeidza Tukuma 1. vidusskolu 1952. gadā un līdz 1959. gadam studēja filoloģiju LVU Vēstures un filozofijas fakultātē neklātienē. Vēlāk studējis Maksima Gorkija Pasaules literatūras institūtā Maskavā.
Savu pirmo dzejoļu krājumu „Zemes un sapņu smilts” viņš izdeva 1961. gadā.
Kopš 1968.gada – profesionāls rakstnieks. Strādājis daudzos žanros: ceļojumu apraksti, dzeja, dramatizējumi skatuvei, pasakas, kinoscenāriji, librets I. Kalniņa operai pēc Raiņa lugas „Spēlēju, dancoju”, teksts I. Kalniņa oratorijai „Dzejnieks un nāra”.
Saņēmis starptautiskas atzinības: H. K. Andersena vārdā nosaukto pasaku meistara diplomu, internacionālo Januša Korčaka medaļu un Goda diplomu par aktīvu darbību bērnu kultūras attīstībā.
Imants Ziedonis miris 2013.gada 27.februārī. 

Rabindranats Tagore bija bengāļu dzejnieks, dramaturgs, romānu rakstnieks un komponists, kura darbi spēcīgi ietekmēja bengāļu literatūru un mūziku 19.gadsimta beigās, 20.gadsimta sākumā. Tagore ir kļuvis arī par pirmo Nobela prēmijas laureātu, kas nebija no Eiropas. Viņš 1913. gadā saņēma Nobela prēmiju literatūrā par dziļi izjusto, svaigo un skaisto dzeju.
Rabindranats Tagore ir dzimis 1861. gadā Kalkutā (tagad Kolkata Indijā) labi zināmā filozofa un reliģiskā reformatora Devendranata Tagores ģimenē. Viņš dzeju sāka rakstīt jau jaunības gados. 1890. gadā izdeva savu darbu krājumu ar nosaukumu „Manasi”. Jau tajā izpaudās viņa apdāvinātība. Tā saturēja viņa pirmos sociālos un politiskos dzejoļus. Lielāko daļu no dzīves Rabindranats Tagore pavadīja Bengālijā. Daudzos vēlākajos darbos tika aplūkota šī zeme un tās iedzīvotāji. Tajos ir stāstīts par nabadzību un atpalicību no pārējās pasaules. Viņš 25 gadu laikā uz ārzemēm vairākas reizes devās arī lekciju braucienos. Rabindranats Tagore nomira 1941. gadā Kalkutā.
Latviešu valodā ir iztulkots un izdots Tagores romāns “Mājās un pasaulē” un lirikas izlase “Pieskarties pasaulei”.