Aicina uz tautas deju festivālu „Sadancojam Liepājā 2014”

06.02.2014

Jaunuma titlulattēlsJaunuma titlulattēls

Nedēļas nogalē, 8. februārī, pulksten 17:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks tautas deju festivāls „Sadancojam Liepājā”, kurā 11 deju kolektīvi no Carnikavas, Grobiņas, Ģibuļiem, Ikšķiles, Ogres, Rīgas, Ventspils, Vērgales un Liepājas skatītājus priecēs ar dejām no latviešu tautas deju „zelta fonda”. Ieejas maksa EUR 1.42.

Turpinot labi aizsākto tradīciju, 2014. gada 8. februārī, pulksten 17.00 Liepājas Latviešu biedrības namā jau piekto gadu pēc kārtas Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis „Rucavietis” un tā vadītāja Sandra Blumbaha aicina Latvijas novadu, pilsētu un pagastu jauniešu un vidējās paaudzes tautas deju kolektīvus uz kopīgu sadancošanos koncertā „Sadancojam Liepājā 2014”.

Koncerta mērķis ir iepazīstināt Liepājas sabiedrību ar dažādu Latvijas novadu tautas deju kolektīvu izpildītajām oriģināldejām, kā arī pulcināt vienkopus Latvijas novadu dažādu paaudžu tautas deju izpildītājus, kuri veicina latviešu tautas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu.

Ar patiesu gandarījumu un atzītu horeogrāfu uzslavām tikko no Latvijas jaunrades deju konkursa Valmierā atgriezās Tautas deju ansamblis „Rucavietis”, kur tā vadītāja Sandra Blumbaha savā grupā ieguva 3.vietu ar deju „Precību dancis”. Prieks par sasniegto nenoliedzami darbojas kā stimuls ar vēl lielāku degsmi īstenot vispārdrošākos sapņus. Un kā pierādījums tam ir pašu organizētais festivāls „Sadancojam Liepājā”, kas šogad Liepājā notiks jau 5.reizi.

Koncertā savus priekšnesumus sniegs tautas deju kolektīvi no Carnikavas, Grobiņas, Ģibuļiem, Ikšķiles, Ogres, Rīgas, Ventspils un Vērgales. Teju 300 dejotāji divdaļīgā koncertā apliecinās dejas varenību, izpildot gan  latviešu skatuves dejas, jauno autoru horeogrāfijas un jaunrades dejas, gan šim koncertam īpaši sagatavotās – dejas no latviešu tautas deju „zelta fonda”.

Šogad Liepājā savu dejotprieku rādīs Grobiņas Jauniešu deju kolektīvs „Spararats” (vadītāja Inga Papirte), Pāvilostas novada Vērgales pagasta Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Vērgalīte” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna), Ikšķiles tautas nama jauniešu deju kolektīvs „Spole” (vadītāja Gundega Spūle), Carnikavas novada Tautas nama „Ozolaine” jauniešu deju kolektīvs „Abi divi” (vadītāji Anita un Jānis Precinieki), Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” vidējās paaudzes deju kolektīvs „Sen Līgo” (vadītāja Inga Meiere), Ogres novada Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Raksti” (vadītājs Edgars Tabors). No Talsu novada Ģibuļu pagasta Pastendes kultūras nama uzstāsies gan jauniešu deju kolektīvs „Austris”, gan vidējās paaudzes deju kolektīvs „Spriganis” (vadītāja Iveta Kālberga). Arī no Ventspils augstskolas koncertā piedalīsies divi deju kolektīvi, gan jauniešu, gan vidējās paaudzes deju kolektīvi „Strautuguns” (vadītāja Ineta Judzika) un protams visus uz kopēju danci aicinās koncerta saimnieki Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis „Rucavietis” (vadītāja Sandra Blumbaha).

Ieejas maksa koncertā EUR 1.42. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, kā arī „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv