Noskaidroti bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursa “Pērļu lietus” uzvarētāji

16.02.2014

Jaunuma titlulattēls

Svētdien, 16. februārī Liepājas Latviešu biedrības namā notika bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss „Pērļu lietus”, kurā trīs vecuma grupās sacentās 15 ansambļi un 48 solisti no Rīgas, Liepājas Ventspils, Talsiem, Grobiņas, Lieģiem, Durbes, Kalvenes, Pāvilostas, Vērgales, Babītes, Rucavas, Nīcas un Vaiņodes.

 

Jau trešo gadu Liepājas Latviešu biedrības namā notika bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss „Pērļu lietus”. Konkurss ir Tautas mākslas un kultūras centra vokālās studijas “Pērlītes” vadītājas Sondras Krauzes ideja un lolojums, kas no festivāla pirmajā gadā ir pārtapis par konkursu, kas ar katru gadu gūst arvien lielāku atsaucību.  Arī šogad dziedātāju atsaucība bija ļoti liela, par ko liecināja iesniegto pieteikumu skaits. Visas dienas garumā savu talantu apliecināja un trīs vecuma grupās sacentās teju 170 dziedātāju, tai skaitā 15 ansambļi un 48 solisti no Rīgas, Liepājas Ventspils, Talsiem, Grobiņas, Lieģiem, Durbes, Kalvenes, Pāvilostas, Vērgales, Babītes, Rucavas, Nīcas un Vaiņodes.

Katrs vokālais ansamblis uzstājās ar divām dziesmām, bet solisti  izpildīja vienu dziesmu pēc izvēles, atbilstoši dalībnieka vecuma grupai.
Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu sniegumus izvērtēja komponists Jānis Strazds, vokālās pedagoģes Dina Sleže un Mārīte Puriņa, dziedātāji Ieva Dreimane un Uģis Roze.

Konkursa dalībnieki tika vērtēti pa vecuma grupām: 5-7 gadi, 8-11 gadi un 12-16 gadi, ņemot vērā intonatīvo skanējumu, muzikālā materiāla, teksta un skatuves priekšnesuma atbilstību izpildītāju vecumam un kopējo skatuvisko tēlu – māksliniecisko kvalitāti (tērpi, horeogrāfija, atraktivitāte, dabiskums). Atbilstoši žūrijas vērtējumam, konkursā balvas saņēma gan solisti, gan vokālie ansambļi piešķirot I, II un III vietu katrā vecuma grupā.

  • Vecuma grupā 5-7 gadi piedalījās 18 solisti un 5 ansambļi.

Solistu 5-7 gadu vecuma grupā 1.vietu ieguva Marta Vītoliņa no Vērgales pagasta PII „Kastanītis” (pedagogs Liene Breča). 2.vietu ieguva Paula Stepanova no Liepājas Bērnu un jaunatnes centra muzikālās mākslas studijas „Odziņas” (pedagogs Gunita Riežniece) un 3.vietu Paula Marta Jonaša no Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu vokālās studijas „Pērlītes” (pedagogs Sondra Krauze).

Ansambļu 5-7 gadu vecuma grupā 1.vietu ieguva Liepājas Bērnu un jauniešu radošās izaugsmes studijas „Gaismiņa” vokālais ansamblis – jaunākā grupa (pedagogs Dzintra Orba). 2.vietu ieguva Liepājas PII „Sprīdītis” vokālais ansamblis „Sprīdīši” (pedagogs Renārs Juzups), bet 3.vietu Liepājas Bērnu un jaunatnes centra muzikālās mākslas studijas „Odziņas” vokālais ansamblis – jaunākā grupa (pedagogs Gunita Riežniece).

  • Vecuma grupā 8-11 gadi piedalījās 18 solisti un 7 ansambļi.

Solistu 8-11 gadu vecuma grupā 1.vietu ieguva Marta Tālberga no Kristīnes Brokas Talsu bērnu un jauniešu vokālās studijas „Tonis” (pedagogs Kristīne Broka). 2.vietu ieguva Sabīne Kubiloviča no Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu vokālās studijas „Pērlītes” (pedagogs Sondra Krauze), bet 3.vietu ieguva Karlīna Priedēna no Ventspils popgrupas „Jūras akmentiņi” (pedagogs Lūcija Boitmane).

Ansambļu 8-11 gadu vecuma grupā 1.vietu ieguva Liepājas Bērnu un jauniešu radošās izaugsmes studijas „Gaismiņa” vokālais ansamblis – vecākā grupa (pedagogs Dzintra Orba). 2.vietu ieguva Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu vokālās studijas „Pērlītes” vokālais ansamblis – vecākā grupa (pedagogs Sondra Krauze) un 3.vietu ieguva Liepājas Bērnu un jaunatnes centra muzikālās mākslas studijas „Odziņas” vokālais ansamblis – vecākā grupa (pedagogs Gunita Riežniece).

  • Vecuma grupā 12-16 gadi piedalījās 13 solisti un 3 ansambļi.

Solistu 12-16 gadu vecuma grupā 1.vietu ieguva Amanda Maržecka no Kristīnes Brokas Talsu bērnu un jauniešu vokālās studijas „Tonis” (pedagogs Kristīne Broka). 2.vietu ieguva Valērija Čuvizova no Ventspils popgrupas „Jūras akmentiņi” (pedagogs Lūcija Boitmane), bet 3.vietu ieguva Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča no Rīgas studijas „Zvaigžņu sala” (pedagogs Liene Šomase). 

Ansambļu 12-16 gadu vecuma grupā vietas netika piešķirtas. Dalībnieki saņēma pateicības rakstus.

 Visi konkursa dalībnieki saņēma veicināšanas balvas, kā arī pateicības rakstus. Konkursa rīkotāji saka lielu paldies visiem dziedātājiem un viņu pedagogiem par izturību visas dienas garumā.

Žūrijas vērtējums: Konkursa Perlu lietus 2014 rezultati