Amatierteātri pretendē uz „Gada izrāde 2013” titulu

19.02.2014

  Jaunuma titlulattēlsJaunuma titlulattēlsPāri, kas dabonas_Nīcas amatierteātris

Sestdien 22.februārī, Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2013” ietvaros, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija, Tautas teātris, Metalurgu Tautas teātris un Nīcas amatierteātris aicina interesentus uz saviem iestudējumiem Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē, Lielajā zālē un Liepājas Leļļu teātrī. Ieejas maksa uz vienu izrādi 1.42 EUR, bet uz visām izrādēm 4.27 EUR.

Latvijas amatierteātru iestudējumu skati „Gada izrāde”  ik gadu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs ar mērķi izvērtēt Latvijas amatierteātru iestudējumus aizvadītajā sezonā, nodrošinot amatierteātru darbības nepārtrauktību Latvijā un veicinot amatierteātru māksliniecisko izaugsmi un kvalitatīvu attīstību, kā arī popularizējot amatierteātru darbību Latvijas sabiedrībā.

Uz „Gada izrāde 2013” finālu, kas notiks 2014. gada aprīlī Dailes teātrī, var pretendēt teātri, kas pierādījuši sevi pilsētas vai novada un reģionu amatierteātru skatēs.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātru kolektīvi un Nīcas amatierteātris skatei piesaka dažādu žanru iestudējumus, ar kuriem tie nav piedalījušies iepriekšējo gadu skatēs, taču 2013. gadā guvuši skatītāju atzinību gan Liepājā, gan citur Latvijā.

Reģionālo skati vērtē Latvijas Nacionālā kultūras centra apstiprināta žūrija trīs cilvēku sastāvā. Viens žūrijas loceklis konkrētajam amatierteātra iestudējumam maksimāli var piešķirt 50 punktus. Žūrijas gala vērtējums konkrētam amatierteātrim tiek aprēķināts, summējot katra žūrijas locekļa piešķirto punktu skaitu un izdalot to ar trīs. Amatierteātris, kura iestudējums reģionālajā  skatē ir novērtēts ar 45 – 50 punktiem, kļūst par skates fināla dalībnieku.

Kā pirmie, pulksten 12.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē, savu aktiermākslu rādīs Nīcas amatierteātris ar Annas Brigaderes lugas „Pāri, kas dabonas” iestudējumu, kura režisore ir Daina Kandevica. Izrāde „Pāri, kas dabonas”  Nīcas amatierteātrī tapusi izspēlējot Annas Brigaderes lugas „Lielais loms” galveno tēmu – cilvēka tiekšanos visiem spēkiem pēc savas otrās pusītes. Un, ņemot vērā nelielā pagasta tenku un tikumības līmeni, izrādes varoņiem jāpielieto daudz izdomas un asprātību, lai savus nodomus īstenotu. Pāru, kas dabonas lomās iejutīsies Aiva Mače kā Elza, Māris Štībelis kā Jānis Rudzis, Daira Eglīte – Amāle, Edgars Sprūds – Emīls Sakne un Laura Bērziņa kā Ozolnieku Ance.

Savukārt pulksten 14.00 Liepājas latviešu biedrības nama Kamerzālē Jauniešu teātra studija režisora Jura Ločmeļa vadībā izrādīs atraktīvu un asprātīgu Vilhelma Buša darba „Makss un Morics” iestudējumu ar klaunādes elementiem vienā cēlienā. Lomās Deivids Kozlovskis un Raimonds Vītoliņš.

Pulksten 15.30 Liepājas Leļļu teātrī skatītāju un ekspertu vērtējumam Metalurgu Tautas teātris izrādīs Rūdolfa Blaumaņa lugas „Pazudušais dēls” iestudējumu. Bēdu luga piecos cēlienos – tādu žanrisku ievirzi savam darbam devis autors. Metalurgu Tautas teātra iestudējumā tiks atspoguļots Krustiņa ceļš uz savu bojāeju, akcentējot apkārtējās sabiedrības vainu notikušajā. Izrāde ir veidota vienā cēlienā, it kā kinofilmas “Pazudušais dēls” uzņemšanas process. Krustiņa lomā Mārcis Ļaksa mātes lomā Inese Indriksone, tēva lomā Ainars Krūms un Ilzes lomā –Ilze  Cimmermane.

Otru Liepājas Jauniešu teātra  studijas izrādi, kas pretendē uz „Gada izrāde 2013”, interesenti varēs vērot pulksten 17.30 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Jāņa Jaunsudrabiņa joku pilno komēdiju par mīlas likstām un nedienām „Jo pliks, jo traks” savā interpretācijā radījis Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijas režisors Juris Ločmelis. Tā ir komēdija 3 cēlienos bez starpbrīža, ko izspēlēs Jauniešu teātra studija un tautas deju ansamblis „Rucavietis”. Lomās: Jānis – Jānis Ločmelis, Jete – Anna Elizabete Stūre, Berta Bute – Sandra Vintere.

„Gada izrāde 2013” skati Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē pulksten 19.30 noslēgs Liepājas Tautas teātris ar Annas Berezas traģikomēdiju „Ezers zaļš, ūdens sarkans”. Tas ir stāsts par divu cilvēku attiecību elli, paradīzi, šķīstītavu un par ieradumiem, kas nereti padara mūs smieklīgus. Režisore Ināra Kalnarāja, lomās Roberts Bērziņš un Inese Ceriņa.

Biļetes (vienai izrādei 1.42 EUR, visām izrādēm 4.27 EUR) var iegādāties gan iepriekšpārdošanā Liepājas Latviešu biedrības nama,  Liepājas Olimpiskā centra, tirdzniecības centra „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, SIA „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv, gan stundu pirms izrādes Liepājas Latviešu biedrības nama kasē.