„FOTAST” fotogrāfes piedalīsies starptautiskajā fotoizstādē Izraēlā

24.02.2014

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls 

20.martā pulksten 19.00 Haifas pilsētā Izraēlā tiks atklāta 5. Starptautiskā fotoizstāde „Pasaule sievietes acīm”, kurā ar 6 fotodarbiem piedalīsies arī piecas Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra fotostudijas „FOTAST” dalībnieces. Izstādē piedalās sievietes-fotogrāfes no Lielbritānijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Vācijas, Izraēlas, Itālijas, Kazahijas, Kanādas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Čehijas un ASV. 

„2014.gada janvārī  mani uzrunāja Haifas (Izraēla) fotokluba „Cafon!” vadošie biedri  Boriss Beļenskijs un Ļevs Tarnopoļskijs”, stāsta fotostudijas „FOTAST” vadītājs Jānis Vecbrālis, „viņi izrādīja interesi par Liepājas Tautas Mākslas un kultūras centra fotostudijas „FOTAST” darbību un aktivitātēm. Kā pirmais pilotprojekts kopējai sadarbībai ir šī izstāde”.

Haifas fotoklubs „Cafon!” jau vairākus gadus organizē plašas fotoizstādes, kuras atbalsta Haifas pilsētas vadība. Šogad notiek jau  5. Starptautiskā fotoizstāde „Pasaule sievietes acīm”, kurā ar saviem darbiem piedalīsies arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra fotostudijas „FOTAST” piecas dalībnieces – Irina Tīre, Vineta Jaunzeme, Līga Evaldsone, Līga Bora un Daina Ģibiete. Šajās izstādēs piedalās fotogrāfes – sievietes no daudzām pasaules valstīm (Lielbritānijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Vācijas, Izraēlas, Itālijas, Kazahijas, Kanādas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas, ASV, Ukrainas, Čehijas, Igaunijas).

Ekspozīcijas atlasei mūsu meistares iesniedza 33 darbus. Izstādes komisija atlasīja 6 darbus – divus Vinetas Jaunzemes darbus un pa vienam no Irinas Tīres, Līgas Evaldsones, Līgas Boras un Dainas Ģibietes darbiem. Kā saka fotostudijas „FOTAST” vadītājs Jānis Vecbrālis: „„FOTAST” fotogrāfes var lepoties ar to, ka arī viņu 6 darbi tika izraudzīti šai lielajai izstādei, kurā pavisam kopā tiks eksponēti  244 fotodarbi no visas pasaules”. Uz fotoizstādes atklāšanu ir uzaicināts arī Latvijas Republikas ārkārtējas un pilnvarotais vēstnieks Izraēlā Andris Vilcāns.

Jānis Vecbrālis ir apņēmības un pārliecības pilns, ka kopējā sadarbība ar Haifas fotoklubu „Cafon!” nebeigsies tikai ar šo izstādi. Lai arī šis darbs prasa daudz laika un protams arī līdzekļu, jau notiekot sarunas par turpmākām iespējām Izraēlas fotokluba meistaru darbus eksponēt Latvijā, kā arī „FOTAST” fotogrāfu darbus Izraēlā.

Uzziņai:
Liepājas fotostudija ir viena no Latvijā vecākajām un tradīcijām bagātākajām. Tās pirmsākumi meklējami 1958.gadā, kad Visvaldis Blankenburgs, Gunārs Kopštāls un Huberts Stankevičs pilsētas kultūras namā nodibināja fotopulciņu. Pirmie soļi nebija viegli, jo visu nācās apgūt pašmācības ceļā. Toreiz nebija pieejami ne katalogi, ne mācību grāmatas, nemaz nerunājot par Internetu. Lai šis veidojums fotogrāfiju konkursos varētu piedalīties kā patstāvīga organizācija, 1963.gada decembrī tika nodibināts Liepājas fotoklubs, par kura priekšsēdētāju ievēlēja Hubertu Stankeviču.

Turpmākajos gados izauga vesela fotogrāfu paaudze un tika saņemts liels skaits medaļu un apbalvojumu. Šobrīd studijā darbojas 22 dalībnieki un kopš 2012. gada septembra studijas vadītāja pienākumus ir uzņēmies fotogrāfs Jānis Vecbrālis.