Tautas dziesmu ansamblis „Voļņica” ielūdz uz 25 gadu jubilejas koncertu

29.04.2015

Jaunuma titlulattēls

Piektdien, 1. maijā, pulksten 15.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas dziesmu ansamblis „Voļņica” ielūdz uz savu 25 gadu jubilejas koncertu „Ir tikai mirklis starp pagātni un nākotni…” Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Ieeja bez maksas.

Tautas dziesmu ansamblis „Voļņica”, kas vienmēr priecē un aizrauj klausītājus ar savu muzikālo, dinamisko priekšnesumu, krāsainību un dzirkstošo temperamentu, šogad svin jau 25. jubileju. Ansambļa vadītāja Tatjana Beļikova, pārdomājot kopā pavadīto laiku un gatavojoties koncertam, par kolektīvu stāsta: „Tā ir manas dvēseles izpausme… Mūsu kolektīvs ir kā viena ģimene. Visi ļoti simpātiski cilvēki. Kopā esam 10 dziedošas sievietes un 6 vīrieši, kuri gan dzied, gan arī spēlē mūzikas instrumentus – ģitāras, balalaikas, vijoles, bajānus, basģitāru un bungas. Esam dažādu tautību un profesiju pārstāvji. Mūsu vidū ir arhitekti, skolotāji, režisori, dakteri u.c., kuri meklē un atrod radošo piepildījumu dziesmā. Kolektīvs ir draudzīgs, un arī piektdien gaidāmajam koncertam gatavojamies visi kopā. Klausītājiem izpildīsim 25 dziesmas, un to vidū būs gan pirmatskaņojumi, gan arī mūsu iemīļotākās dziesmas. Šoreiz dzirdēsim ne tikai kopā dziedamus skaņdarbus, bet arī solo un duetus, ko izpildīs ansambļa dalībnieki.” Vadītāja par ansambli stāsta ar lielu mīlestību, atzīmējot, ka viņi tiekas ne tikai mēģinājumos, bet arī ikdienā un kopīgi svinot svētkus.

Tautas dziesmu ansamblis „Voļņica”, kurā savu kultūru sargā un attīsta dažādu tautību cilvēki, dibināts 1990. gada 1. aprīlī. Ansambli izveidoja un pirmos divus pastāvēšanas gadus vadīja Olga Karpenko. Darbu veiksmīgi turpināja ilggadējā vadītāja Ludmila Beļugova, kura ansamblim paguva ielikt profesionālus pamatus, bet kopš 2003. gada rūpes par ansambļa vadību uzņēmusies Tatjana Beļikova. Šobrīd tautas dziesmu ansamblī dzied un spēlē 16 dalībnieki, no kuriem četri ir darbojušies ansamblī kopš tā dibināšanas – Natālija Kuharčuka, Valentīna un Jevgeņijs Lenkovi, kā arī Tatjana Tomilova. Pārējie ansambļa dalībnieki kopā dzied jau vairāk kā desmit gadus. Nemainīga vērtība ir arī koncertmeistars Vasilijs Jeršovs, kurš ar ansambli „Voļņica” kopā muzicē jau 24 gadus. Savas pastāvēšanas laikā „Voļņica” piedalījusies daudzos jo daudzos konkursos un festivālos, kuros iegūti gan diplomi, gan godalgotas vietas, nopelnot atzinību ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā. Lielākais notikums pēdējo piecu gadu laikā bijusi panākumiem bagātā dalība starptautiskajā festivālā „Eiro Folk 2012” Bulgārijā, kur iegūta 1. vieta un Grand Prix. Ansambļa repertuārā dziedātājiem ir gan krievu, baltkrievu, ukraiņu, gan čigānu, ebreju, spāņu, vācu un latviešu dziesmas, nodrošinot klausītājiem interesantu un daudzveidīgu programmu.

Jubilejas koncerts Liepājas Latviešu biedrības namā paredzēts divās daļās. Koncerta scenāriju veidojuši Olga Korabļova un Jevgēņijs Lenkovs. Muzikālo baudījumu paspilgtinās arī retrospektīvi video materiāli, par kuru sagatavošanu vadītāja pateicas Larisai Vardakovai.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja