Jauktais koris LAIKS svin 10 gadu jubileju vērienīgā koncertā

23.04.2015

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 25. aprīlī, pulksten 18.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Laiks” atzīmē 10 gadu jubileju koncertā „Atļaut laikam piepildīties” Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Laiks” 2015. gadā svin 10 gadu jubileju, atzīmējot to kopā ar draugiem un domubiedriem, kuri bijuši kopā ar kori tā veidošanās un augšanas ceļā. Jubilejas koncerts nav iecerēts kā izteikta desmitgades retrospekcija, drīzāk ir vēlme atklāt kori šodienā – piepildītā laikā, pieskaroties un izdzīvojot mūziku, kas kora pastāvēšanas laikā bijusi un arī šodien turpina būt tuva un nozīmīga. Kā lielākā dāvana šajā dienā ir cerība būt kopā arī ar šīs mūzikas radītājiem. Un, protams, būt kopā ar visiem tiem cilvēkiem, kuri kori 10 gadu laikā iedvesmojuši, atbalstījuši un bijuši klātesoši tā radošajā darbā.

Sestdien kopā ar jaukto kori „Laiks” un diriģenti Ilzi Balodi koncertā svētkus svinēs diriģenti Māris Sirmais un Jēkabs Ozoliņš, Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi, dziedātāja un vokālā pedagoģe Inese Romancāne, soliste Laura Bluķe, dziedātājs Andris Ērglis, Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers, komponists un pianists Jānis Strazds, kā arī mūziķi – Oleksijs Demčenko (trompete), Aivars Meijers (basģitāra un kontrabass), Roberts Dinters (ģitāra), Māris Zīlmanis (sitaminstrumenti), Linda Rozentāle (akordeons) un Normunds Kalniņš (taustiņinstrumenti).

Koncertprogrammā skanēs Ērika Ešenvalda, Imanta Kalniņa, Riharda Dubras, Pētera Vaska, Raimonda Paula, Jāņa Strazda, Ulda Marhilēviča, Andra Kontauta, Jāņa Lūsēna un citu komponistu mūzika. Pirmajā daļā, kurā dzirdēsim vairāk akadēmiska rakstura kompozīcijas kora izpildījumā, gaidāmi arī divi pirmatskaņojumi, īpaši komponistu veltījumi korim „Laiks” – Jāņa Strazda dziesma ar Maijas Kalniņas vārdiem „Krustceles” un Andra Kontauta kompozīcija ar Andas Līces vārdiem „Vienkārši būt par stikliņu dievnama logā”. Savukārt koncerta otrajā daļā, kurā „Laiks” satiksies dziesmā un svētkos ar draugiem un mūziķiem – domubiedriem, izskanēs arī Jēkaba Ozoliņa, Jāņa Strazda, Oleksija Demčenko un Normunda Kalniņa īpaši šim koncertam veidoti aranžējumi jauktajam korim un orķestrim.

Šobrīd ikdienā ar 48 jauktā kora „Laiks” pamatsastāva dziedātājiem strādā kora dibinātāja, diriģente un mākslinieciskā vadītāja Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe un vokālā pedagoģe Inese Romancāne. Tiek ieguldīts liels un pašaizliedzīgs darbs, veidojot dažādas koncertprogrammas, iesaistoties pilsētas, valsts un starptautiskos mūzikas notikumos, un ir sasniegts mākslinieciskais līmenis, kas augsti novērtēts visu kora pastāvēšanas laiku – gan koru skatēs, gan vietējos un starptautiskos festivālos un konkursos. Viennozīmīgi, tas ir diriģentes un koristu mīlestības darbs, kas vainagojies ar panākumiem un klausītāju atzinību.

Jauktais koris „Laiks” pateicas ikvienam atbalstītājam, vispirms ģimenēm un draugiem, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centram, Liepājas Kultūras pārvaldei, Liepājas baptistu Pāvila draudzei, Liepājas Olimpiskajam centram un Liepājas Simfoniskajam orķestrim, kā arī koncerta vizuālā noformējuma autoriem – Raineram Kornhuberam un Zanei Bluķei.

Ieeja koncertā ar ielūgumiem, kurus bija iespējams izņemt Liepājas Latviešu biedrības nama kasē no 14. aprīļa. Pateicoties lielajai interesei, tie diemžēl vairs nav pieejami.

Foto: Vineta Jaunzeme

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja