Svētku koncerts “Pie dižozola saknēm”

28.10.2015

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 31. oktobrī, pulksten 19.00, atzīmējot Liepājas Latviešu biedrības nama 80. jubileju un Dainu Tēva Krišjāņa Barona 180. dzimšanas dienu, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra radošie kolektīvi aicina uz svētku koncertu “Pie dižozola saknēm” Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Ieeja bez maksas.

Dainu Tēva Krišjāņa Barona 180. dzimšanas dienā, 31. oktobrī, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra radošo kolektīvu dalībnieki, simboliski verot Dainu skapja durvis, godā cels latviskās kultūras vērtības – latviešu tautas dziesmas, tautas dejas un nelielā ekspresizstādē arī tautas lietišķo mākslu. Šis ir īpašs gadījums, kad visi 25 kultūras centra kolektīvi – kori, vokālie ansambļi, folkloras kopas, tautas deju kolektīvi, amatierteātri, fotostudija un arī lietišķās mākslas studijas – kopā veidos vērienīgu uzvedumu. Tie ir vairāk kā 700 cilvēku, kuri mūsu tautas radošajam garam tik raksturīgās dziedāt, dejot un muzicēt prasmes mantojuši no iepriekšējām paaudzēm. Šie radošie cilvēki ar savu darbošanos ikdienā uztur un izkopj Latvijas kultūras daudzveidību, nodrošinot nacionālās un vietējās kultūras vērtību un Dziesmu un deju svētku tradīciju pārmantošanu.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra radošie kolektīvi svētku koncertā svinēs kopā esamības prieku, kopīgā uzvedumā akcentējot latviešu tautas pasaules uztveri un dzīves filozofiju, latvieša mūža ritumu, godinot latvieša darba tikumu, latviešu spēka simbolus un tautas tērpu.

Pasākumu caurvīs latviešu tautas dziesmas, vērtības un kultūras mantojums, neaizmirstot arī latvieša nerātno garu. Sestdien skatītājiem būs iespēja baudīt gan dziesmas, gan tautas dejas, ainas no teātra uzvedumiem, gan tautas tērpu parādi un fotogrāfijas. No 30. oktobra līdz 7. novembrim Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā būs skatāma arī lietišķās mākslas ekspresizstāde, kurā lietišķās mākslas studiju “Zītars”, “Liepava” un “Kursa” meistari prezentēs savus darinājumus – svētku aksesuārus: dzintara rotas, pērļu jostas un maučus (pulsa sildītājus jeb dūrgalus).

Šogad atzīmē 80 gadu jubileju, kopš durvis vērtas Liepājas Latviešu biedrības namam, ko par savu mājvietu sauc arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatiermākslas kolektīvi. Šajā namā notiekošais vienmēr ir bijis cieši saistīts ar visas Latvijas likteni un tā asajiem pagriezieniem. Savulaik amatiermākslas kolektīvi mitinājās Kultūras namā, kas atradās Ludviķa ielā, bet 1991. gada 1. oktobrī ar svinīgu gājienu pašvaldības iestāde “Kultūras nams” tika pārcelts uz Liepājas Latviešu biedrības namu, kur tobrīd atradās Baltijas kara apgabala Virsnieku nams. Kopš tā brīža trīs stāvu namā atkal atgriezās latviešu kultūra un gars. Tā nav tikai ēka, bet tie, pirmkārt, ir cilvēki, kuri to piepilda un īsteno tajā latviešu kultūras tradīcijas, tādējādi šī jubileja ir svētki ikvienam radošam liepājniekam.

Informāciju sagatavoja:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja