Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz pasākumiem novembrī

04.11.2015

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs novembrī aicina baudīt gan tautas deju priekšnesumus valsts svētku koncertā, gan amatierteātru izrādes, gan ar dziesmām vērienīgā koncertā atzīmēt komponista Andra Kristona jubileju.

18. novembrī pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz svētku koncertu “Vilksim košu zelta jostu apkārt savu tēvu zem'” ielūdz vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle”, kas dibināts šajā mūsu valstij tik nozīmīgajā datumā. Spēka jostu domās un darbos vīt aicinās un savu tēvu zemes mīlestību dejas soļos izteiks Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvi “Kvēle”, “Vaduguns”, senioru deju kolektīvs “Sidrabvilnis” un Tautas deju ansamblis “Rucavietis”, kā arī viesi – Liepājas Universitātes Tautas deju kolektīvs “Banga”. Ieeja bez maksas.

Savukārt, par dažādām mīlestības izpausmēm, temperamentīgiem raksturiem un laikmetu raksturojošiem pārdzīvojumiem rosinās domāt amatierteātru izrādes. Sestdienā, 21. novembrī, pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē uz izrādi “Bernardas Albas māja” aicina Liepājas Tautas teātris un režisore Ināra Kalnarāja. Slavenā spāņu dramaturga Federiko Garsijas Lorkas lugas pamatā ir traģisks stāsts par piecām māsām, kuras pakļautas savas mātes pārspīlēti augstajām morāles prasībām. Luga apliecina, ka mīlestība ir viens no lielākajiem pasaules radošajiem spēkiem, taču arī tā var kļūt postoša, kad tiek ierobežota, pakļauta un apspiesta. Citi laiki un citi tikumi radīs pārdomas Liepājas Jauniešu teātra studijas izrādē “Daudz laimes!” 27. novembrī pulksten 19.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē. Aicinot uz Ērika Vilsona lugas iestudējumu, režisors Juris Ločmelis stāsta, ka tā ir “izrāde par mums – svētkiem, kas ieilguši, cerībām, kas kaut kad piepildīsies, mīlestību, kas varbūt vispār ir”. Biļetes (2 EUR) uz teātru izrādēm pieejamas SIA “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Mēneša izskaņā gaidāms muzikāls notikums – 28. novembrī pulksten 15.00, vērienīgā svētku koncertā “Atdaries, pūra lāde” atzīmēsim komponista Andra Kristona 70 gadu jubileju. Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē komponistu jubilejā ar dziesmām sveiks Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vokālais ansamblis “Šokolāde”, vīru vokālais ansamblis „Dziedonis”, sieviešu koris „Aija”, jauktie kori „Kursa”, „Lauma” un Bērnu teātris, Liepājas aktrišu folkloras apvienība „Atštaukas”, muzikālās mākslas studija „Podziņas”, Nīcas senioru vokālais ansamblis „Sentiments”, sieviešu vokālais ansamblis “Kurzemīte”, Nīcas vīru koris un solisti Everita Pjata, Sigita Jevgļevska, Sondra Krauze, Edgars Pujāts, Noris, Zdzislavs Romanovskis un aktieris Jānis Dreiblats. Instrumentālā grupa Normunda Kalniņa vadībā un „Gulbju Dīķa Jazz Band”. Ieeja bez maksas.

Informāciju sagatavoja:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja