Šogad festivālā „Līvas ciems” īpaša uzmanība tiks pievērsta kokamatniecībai

08.05.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

Sestdien un svētdien, 18. un 19. maijā, Liepājas Promenādē notiks 11. Amatniecības un tradicionālās kultūras festivāls „Līvas ciems”, kurā šogad īpaša uzmanība pievērsta kokamatniecībai.

Liepāja šogad uz divām dienām, 18. un 19. maijā, kļūs par īstu kultūras cienītāju satikšanās vietu, jo te „vārīsies” Kultūras katls „Liepā.Jā!”. Tā ietvaros liepājniekiem un Liepājas viesiem būs iespēja apmeklēt, vērot un līdzdarboties 11. Amatniecības un tradicionālās kultūras festivālā „Līvas ciems”, starptautiskās akcijas „Muzeju nakts” sarīkojumos un lielajā kultūras notikumā „Akti naktī”.

Jau vienpadsmito reizi Liepājas ostas promenādē divas dienas, 18. un 19. maijā, norisināsies amatniecības un tradicionālās kultūras festivāls „Līvas ciems”, kurā šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta kokamatniecībai, lai ikkatram atgādinātu, cik patiesībā svarīgs un simbolisks mūsu dzīvēs vienmēr bija, ir un būs koks. Tradicionālajā simbolikā koks apzīmē saikni, kas savieno debesis un zemi, bezgalīgo un galīgo, redzamo un neredzamo. To uzskata par dzīvības un cikliskuma simbolu. Taču nesaistīti ar koka simbolisko nozīmi, tas ir arī materiāls, kurš ikvienam cilvēkam ir tuvs, pazīstams un ir līdzās visas dzīves garumā – sākot ar bērna šūpulīti,  rotaļlietām, rotaslietām, sadzīves un interjera priekšmetiem līdz pat māju būvēšanai, un, protams, beidzot ar „mūža māju” jeb zārku. To „Līvas ciema” organizētāji atgādinās, iepazīstinot festivāla apmeklētājus ar kokamatniecības prasmēm un dodot iespēju iesaistīties vairākās radošajās darbnīcās.

Abas festivāla dienas meistari Iveta un Reinis Kuncīši kokapstrādes darbnīcā bērniem „Lāčplēša un Laimdotas darbnīca” mācīs un palīdzēs izgatavot koka rotaļlietas, koktēlniecības darbnīcā „Dzenīša stāsts” meistara Alvja Vitrupa vadībā varēs vērot un līdzdarboties masīvkoka apstrādē un griešanā, bet kokamatniecības darbnīcā interesenti meistaru uzraudzībā varēs grebt, virpot, gravēt un izgatavot praktiskas lietas no koka. Arī lietišķās mākslas studijas „Kursa” meistari, līdzās ierastajām radošajām darbnīcām, palīdzēs darināt koka olu turētājus, bet audzēkņi no Cīravas profesionālās vidusskolas, Rīgas Amatniecības vidusskolas, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas dalīsies savās kokapmatniecības un kokapstrādes amata prasmēs.

Jau 11 gadus „Līvas ciemu” raksturo tā logo iekļautais smilšu pulkstenis, un, līdzīgi kā Liepājas lielā Dzintara pulksteņa veidošanā liepājnieki varēja iesaistīties, ziedojot dzintara gabaliņus, festivāla organizētāji aicina ikkatru festivāla apmeklētāju piedalīties lielā „Līvas ciema” logo izveidē no koka klucīšiem meistara Guntara Jekstes vadītajā radošajā darbnīcā „Līvas ciema laiks”.

Un, protams, ikvienam festivāla apmeklētājam būs iespēja arī iegādāties koka izstrādājumus amatnieku tirgū, kurā kopumā ar dažādiem amatniecības izstrādājumiem tirgosies un savas amata prasmes rādīs vairāk kā 200 amatnieku.

11. Amatniecības un tradicionālās kultūras festivāla „Līvas ciems” organizētāji saka lielu paldies radošo darbnīcu atbalstītājiem: SIA „Norinda”, SIA „Libowbeds” un, SIA „UVIKS”.

Uz tikšanos LIEPĀJĀ!!!

Uzziņai:
11. Amatniecības un tradicionālās kultūras festivāls „Līvas ciems” Liepājas ostas promenādi pieskandinās 2 dienu garumā,  18. maijā no pulksten 10:00 – 18:00 un 19. maijā no pulksten 11:00 – 15:00.

Savu dalību Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrā festivālam ir pieteikuši jau vairāk kā  200 amatnieku, kuri gan tirgosies ar saviem amatniecības darinājumiem, gan demonstrēs amata prasmes, iesaistot festivāla apmeklētājus dažādu arodu apguvē.

Amatnieki ieradīsies no visiem Latvijas novadiem, dažādām pilsētām un ciemiem  – Liepājas, Rīgas, Tukuma, Aizkraukles, Kuldīgas, Ķekavas, Baldones, Talsiem, Stopiņiem, Valmieras, Jūrmalas, Gulbenes, Ozolniekiem, Turlavas, Līgatnes, Pāvilostas, Snēpeles, Lapmežciema, Aizputes, Nīcas, Bauskas, Mārupes, Inčukalna, Saldus, Auces, Jelgavas, Siguldas, Priekules, Iecavas,  Ventspils, Stalbes, Grobiņas, Skrīveriem, Lielvārdes, Durbes, Ķeguma, Carnikavas, Bauskas, Gaviezes, Cīravas, Ikšķiles, Allažiem, Garkalnes, Rucavas, Madonas, Salacgrīvas, Gulbenes, Tērvetes, Cēsīm un Ādažiem. Būs arī īpaši viesi no Lietuvas un, protams, kolorītie amatnieki –  Losandželosā dzīvojošie latvieši, kuri jau vairākus gadus Latvijā ierodas tieši uz „Līvas ciemu”.

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja