Māmiņām svētkos sarūpēts gan uzvedums, gan svētku koncerts

08.05.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

Piektdien, 10. maijā, pulksten 18:00 Liepājas Leļļu teātrī uz uzvedumu „Brūno lāču pasaka” un svētdien, 12. maijā, pulksten 13:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz sirsnīgu kopā būšanu Mātes dienas svētku koncertā „Dod māmiņai saules mūžu..” aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra radošie kolektīvi un to draugi. Ieeja pasākumos bez maksas.

Nedēļas nogalē visā Latvijā gan pieaugušie, gan bērni sveiks savas māmiņas pavasara sirsnīgākajos svētkos – Mātes dienā. Tā pasakoties par viņu gādīgajām un maigajām rokām, kas kā par maziem, tā arī par lieliem turpina rūpēties, uzmundrināt un līdzpārdzīvot gan priekos, gan bēdās.

Savu īpašo sveicienu māmiņām, vecmāmiņām un ģimenēm vēlas dāvāt arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātra dalībnieki un režisore Vita Pētersone, mīļi aicinot ikkatru jau šo piektdien, pulksten 18:00 uz Liepājas Leļļu teātri, kur mazie aktieri režisores vadībā izrādīs uzvedumu „Brūno lāču pasaka”.

Māmiņām, kā arī dzejnieka Imanta Ziedoņa godināšanai veltīto uzvedumu, režisore veidojusi pēc dzejnieka pasaku „Brūnā pasaka” un „Lāču pasaka” motīviem. To iedvesmu rezultātā arī radusies brīnumu pilnā, emocijām bagātā un pamācošā Bērnu teātra dalībnieku izspēlētā izrāde.

Savukārt, svētku dienā – 12. maijā, pulksten 13:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina ikvienu uz sirsnīgu kopā būšanu, mīļu sveicienu un veltījumu sniegšanu, kā krāšņu ziedu buķeti dāvinot svētku koncertu „Dod māmiņai saules mūžu”.

Svētku noskaņu un burvīgus mirkļus koncerta apmeklētājiem radīs vairāku starptautisku konkursu laureāte un operas soliste Sonora Vaice, jauktais koris „Lauma” diriģentes Mirdzas Paipares vadībā, Sondras Krauzes vadītā bērnu vokālā studija „Pērlītes” un tās solisti Alise Sproģe, Beatrise Blūma, Estere Ērgle, Sabīne Kubiloviča, Sofija Konohina, Valters Ērglis un Viktorija Zakuskina, Mūzikas un mākslas centra dalībnieki Ārijas Helmūtes vadībā, kā arī Līgas Strēles un Līgas Zvaigznes vadītā jauktā vokālā grupa „Sonore” un Liepājas Baleta un deju studijas dalībnieki Ingrīdas Lūres vadībā.

Kā ik gadu, koncerta laikā Liepājas daudzbērnu ģimeņu apvienība „Dēkla” suminās titula „Gada ģimene” ieguvējus. Šogad tiks sveikta Jansonu ģimene, kurā ar lielu mīlestību un gādību dalās māmiņa Sigita un viņas trīs muzikālās, māmiņas lolotās un ar sirsnību audzinātās meitas. Sigita gādā par ģimeni, strādājot Valsts darba inspekcijā un kaut arī ikdiena gan mammai, gan meitām ir aktīva un  brīvā laika paliek ļoti maz, vienmēr tiek atrasts brīvs brīdis kopīgai laika pavadīšanai, kas izpaužas aktīvā atpūtā, filmu skatīšanā vai ģimenes hobijā – ceļošanā.

Sirsnīgi sveicam visas māmiņas Mātes dienā un tiekamies svētku sarīkojumos, lai uzburtu svētkus sev un saviem mīļajiem!

Mātes dienas svētku koncertu „Dod māmiņai saules mūžu..” atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūras pārvalde”.

Informāciju sagatavojušas:
Zane Šmite un Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs