Sirsnīgs, jautrs un iedvesmojošs jaunās sezonas sākums

01.10.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls 

Vakar, 30. septembrī, ar kopēju foto Liepājas Rožu laukumā un sarīkojumu „Mēs esam 2013” Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra radošie kolektīvi svinīgā un vienlaikus sirsnīgā gaisotnē atklāja  jauno 2013./2014. gada sezonu. 

Saposušies, mazliet satraukti un priecīgi par atkalredzēšanos Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvu vadītāji un dalībnieki pēc kopējā foto pulcējās Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz sezonas atklāšanas sarīkojumu „Mēs esam 2013”.

Sarīkojuma pirmā daļa, kuras nosaukums bija „Ceļā no..”, sākās ar svinīgu kolektīvu karogu gājienu kā atskatu uz šovasar notikušajiem Dziesmu un Deju svētkiem, veicināšanas balvas pasniegšanu un vadītāju „iešūpināšanu” jaunajā sezonā.

Iepriekšējā gadā iedibināto tradīciju – veicināšanas balvas pasniegšanu, ko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra administrācija piešķir kādam kolektīvam par īpašiem sasniegumiem iepriekšējā sezonā, šoreiz ar nomināciju „Nemiera gars” saņēma Tautas deju ansamblis „Rucavietis” un tā vadītāja Sandra Blumbaha par visaktīvāko latviešu tautas deju tradīciju stiprināšanu Latvijā un popularizēšanu pasaulē. Īpašu iestādes veicināšanas balvu – nomināciju „Modrā acs” saņēma arī foto studijas „Fotast” biedrs Modris Helds par regulāru Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra notikumu fiksēšanu fotogrāfijās.

Pēc laba vēlējumiem un pateicības vārdiem iestādes radošajiem kolektīviem sekoja sarīkojuma otrā daļa ar nosaukumu „Vakara nagla”. Cītīgi noslēpumā turētais pārsteigums un dāvana „savējiem”, uzsākot jauno sezonu, bija dziedātāja Igo un komponista Jāņa Strazda sniegtais koncerts, kas sagādāja pozitīvas emocijas un patīkamu pārsteigumu visiem zālē esošajiem.

Jaunajā sezonā Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un tā radošie kolektīvi turpinās priecēt liepājniekus un Liepājas viesus ar dažāda žanra sarīkojumiem – koncertiem, izrādēm, izstādēm, festivāliem, amatu dienām un svētkiem, un jau šobrīd lielākā daļa kolektīvu aktīvi strādā mēģinājumos, veidojot jaunas programmas un gatavojoties dažādiem pasākumiem.

 Jau pavisam drīz uz jubilejas izrādi, atzīmējot teātra 65. radošo darbības gadu, aicinās Metalurgu tautas teātris (režisore Daina Kandevica), bet tautas lietišķās mākslas studija „Kursa” (vadītāja Ilma Rubene) ar izstādi Liepājas muzeja Lielajā zālē atzīmēs kolektīva 55. darbības gadu. Arī tautas deju ansamblis „Rucavietis” (vadītāja Sandra Blumbaha) šosezon ar svētku koncertu „Rucavietim 60+1” izdejos savu 61. jubilejas sezonu. Savukārt sarīkojumu cikla „Emīlim Melngailim 140” ietvaros Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks koru mūzikas koncerts,  skanēs arī  jau par tradīciju kļuvusī jauktā kora „INTIS” (diriģente Ilze Valce) īpaši veidotā koncertprogramma „Mīlas dziesmas” un sieviešu kora „Aija” (diriģente Gunta Vite) ikgadējais dzimšanas dienas koncerts. Neizpaliks arī deju festivāls „Sadancojam Liepājā 2013”, 11. Bērnu tautas deju festivāls „Pilna sauja dzintariņu”, 10. Tautas deju festivāls „Aprīļa pilieni” un 12. Starptautiskais amatniecības un tradicionālās kultūras festivāls „Līvas ciems”.

Kā ik gadu, aprīļa sākumā Lietišķās mākslas centrā „Dārza iela”, nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākuma „Satiec savu meistaru!” ietvaros, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra lietišķās mākslas studiju „Dzintars”, „Kursa”, „Liepava” un „Zītars” meistari aicinās interesentus uz atvērtajām darbnīcām un diskusijām.

Amatierteātri apliecinās savu profesionalitāti Latvijas Amatierteātru izrāžu skatē „Gada izrāde 2013” un piedalīsies XIII Latvijas amatierteātru salidojumā Ventspilī, bet XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku „Koru karu” finālisti – sieviešu koris „Aija”, jauktie kori „INTIS” un „Laiks” pārstāvēs Liepāju Pasaules koru olimpiādē Rīgā.

Tāpat arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra darbinieki un kolektīvi turpinās rūpēties par tradicionālo svētku / saulgriežu / gadskārtu svinēšanu Liepājā – tiksimies gan Ziemassvētku laikā, gan Lieldienās, Māmiņdienā un Līgo vakarā!

Lai radošām idejām, iedvesmas, patīkamu emociju un prieka bagāta šī sezona gan mūsu kolektīvu dalībniekiem, gan visu sarīkojumu apmeklētājiem!

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja