Liepājas fotomākslinieki tiekas ar Saldus kolēģiem

02.10.2013

Jaunuma titlulattēls

Lai tuvāk iepazītos, sarīkotu kopīgu izstādi, kā arī  padiskutētu par fotomākslu, šā gada 28. septembrī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra fotostudijas „Fotast” dalībnieki devās uz Saldu, kur tikās ar  kolēģiem, kas  apvienojušies šīs pilsētas fotoklubā „Es daru”. Šo kolektīvu vada fotogrāfs Agris Robs.

„Ideja par  kopīgo pasākumu   radās pirms mēnešiem diviem. Visi to  atbalstīja, jo šādos sarīkojumos nekad nav zaudētāju, bet ir tikai ieguvēji. Tamdēļ atlika tikai  attiecīgi sagatavoties,” pastāstīja „Fotast” vadītājs  Jānis Vecbrālis. Viņš uzsvēra, ka, „Fotast” 55. jubilejai pošoties, liepājnieki nodibinājuši radošus kontaktus  arī ar kolēģiem Talsos, Bauskā un Rīgā, bet patlaban notiekot sarunas par tikšanos ar kolēģiem Saulkrastos.

 „Kopīgās izstādes tēmu apzināti  izraudzījāmies  tādu, lai tā vienlīdz  ieinteresētu  un rosinātu piedalīties gan saldeniekus, gan liepājniekus. Šoreiz tā saucās „Pilsēta un faktūras”,” piebilda studijas vadītājs. Katrs ar diviem darbiem izstādē  kaimiņpilsētā Liepāju pārstāv Agris Klestrovs, Daina Ģibiete, Edgars  Pohēvičs, Gunārs Kopštāls, Irina Tīre, Jānis Vecbrālis, Laila Dūne, Līga Evaldsone, Vineta Jaunzeme un Ziedonis Safronovs. Galvenokārt  eksponēšanai kaimiņpilsētā  viņi bija izraudzījušies krāsu fotogrāfijas.

Informāciju sagatavojis:
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Fotostudijas “Fotast” biedrs
Starptautiskās fotomākslas federācijas ekselence Pēteris Jaunzems