Jubilejas izrāde – „Dīvainā misis Sevidža”

27.09.2013

Jaunuma titlulattēls 

Svētdien, 29. septembrī, pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē ar Džona Patrika lugas „Dīvainā misis Sevidža” iestudējumu Liepājas Tautas teātris godinās ilggadējo teātra aktrisi un šī iestudējuma titullomas atveidotāju – Birutu Lūku viņas 75. jubilejā. Ieeja izrādē bez maksas.

2008. gadā iestudētā un pirmoreiz skatītāju vērtējumam nodotā izrāde „Dīvainā misis Sevidža”, ko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātra režisore Ināra Kalnarāja veidojusi pēc Džona Patrika lugas ar tādu pat nosaukumu, ir īsta jubilejas izrāde.  Kopš pirmizrādes tā bijusi gan Tautas teātra 55. darbības gada, gan teātra aktrises Daces Rūses 50. dzimšanas dienas jubilejas izrāde.

Šoreiz iestudējums „Dīvainā misis Sevidža” būs īpašs gan tādēļ, ka pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal tiks izrādīts Liepājā, gan tādēļ, ka tajā tiks godināta titullomas atveidotāja Biruta Lūka 75 gadu jubilejā.

Neraksturīgi amatiermākslas kolektīvu, tai skaitā amatierteātru aktieru trupu, mainīgajiem sastāviem (vieni atnāk, citi aiziet), pirms 5 gadiem Liepājas Tautas teātra režisores Ināras Kalnarājas iestudēto Džona Patrika lugu vienmēr ir izspēlējis nemainīgs Liepājas Tautas teātra aktieru ansamblis.

Aicinām svētdien, 29. septembrī, pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Tautas teātra un ilggadējās aktrises darba cienītājus uz atkalredzēšanos ar „Dīvaino misis Sevidžu”.

Ieeja izrādē bez maksas.

„Džona Patrika darbs „Dīvainā misis Sevidža” risina mūsdienu sabiedrībai aktuālas un nozīmīgas tēmas, aicinot skatītājus aizdomāties par patiesajām vērtībām. Tas ir stāsts par dzīves sapņu piepildījumu un to, ar kādiem instrumentiem mēs tos realizējam. Cik dažādi ir cilvēki, tik dažādi ir viņu mērķi, kā arī iespējas tos realizēt. Izrāde aicina aizdomāties, cik iejūtīgi esam viens pret otru, vai respektējam citu sabiedrības locekļu vēlmes un iespējas, cik augstu vērtību skalā esam izvirzījuši materiālās vērtības, pareizās pazīšanās un popularitāti,” par izrādi saka tās režisore Ināra Kalnarāja.

Uzziņai:
Liepājas Tautas teātris ar iestudējumu „Dīvainā misis Sevidža” priecējis skatītājus teju visā Kurzemē – Skrundā, Priekulē, Durbē, Rucavā un Bārtā. Tautas teātra aktieru sniegumu šajā izrādē atzinīgi vērtējuši ne tikai skatītāji, bet arī Latvijas amatieru teātru „Gada izrāde 2008” reģionālās skates eksperti, kuri par Doktora Emmeta lomu kā Latvijas amatieru teātru skates „Gada izrāde 2008” nominācijas „Labākais otrā plāna aktieris” izvēlējās Arvīdu Kreinātu.

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja