Sieviešu koris “Aija” ieskandina pavasari koncertā “Es bij’ meita, man bij’ vara”

10.03.2015

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un sieviešu koris “Aija” ielūdz uz tautasdziesmu koncertu “Es bij’ meita, man bij’ vara”, kas notiks svētdien, 15. martā, pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Šogad sieviešu koris “Aija” savu dzimšanas dienu svinēs un pavasari ieskandinās kopā ar Liepājas aktrišu folkloras apvienību “Atštaukas” un Rucavas lauku kapelu “Paurupīte”. Ieejas maksa – 2 EUR.

“Nāk Lielā diena, nāk Līgo svētki. Jāsāk gatavoties jau tagad, pavasarī, kad meitām, lai būtu smukas, jāēd dzērveņogas un jāmazgā muti tekošā ūdenī, bet pats galvenais – ir jākāpj uz akmens un jāgavilē! Dziesma ir pavasara veselības pumpurs,” stāsta koncertprogrammas režisore un aktrišu folkloras apvienības “Atštaukas” vadītāja Ināra Kalnarāja.

Šogad sieviešu kora “Aija” 23. dzimšanas dienas koncertā godā tiks celta tautasdziesma, kas dod spēku un enerģiju, ko tik ļoti vajag tieši šobrīd – pavasarī. Koncerta mākslinieciskā vadītāja un sieviešu kora “Aija” vadītāja Gunta Vite atzīst, ka ideja par tautasdziesmu koncertu radusies un iedvesma smelta jau pagājušajā gadā, kad tika atzīmēta Jāņa Cimzes 200. jubileja. “Mani fascinēja tautasdziesma dažādās izpausmēs un žanros. Iedomājos uzaicināt tautas muzikantus – kapelu “Paurupīte” un mūsu unikālās “Atštaukas”, kuras izcili prot pasniegt tautasdziesmu un tradīciju jēgu,” stāsta Gunta Vite. Savukārt Ināra Kalnarāja apgalvo: “Mums tas ir tā interesanti un izaicinoši – dziedāt pie “Aijām”, lai gan viņas reiz Meteņos bijušas arī pie mums Namīnā. Mēs, kultūras darbinieki, pēdējos gados Liepājā esam pašpietiekami, mēs neredzam cits citu, jo nav laika, esam katrs savos pasākumos. Tomēr mēs jūtam cits citu. Un te ir iespēja satikties un radīt kopā.”

Koncertā Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu kora “Aija” (diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga) izpildījumā dzirdēsim latviešu tautasdziesmas Valda Zilvera, Jūlija Rozīša, Edgara Račevska, Emiļa Melngaiļa, Romualda Jermaka, Oļģerta Grāvīša, Jāņa Līcīša un Jēkaba Graubiņa apdarē, kā arī Kārļa Lāča kompozīciju ar tautasdziesmu tekstu “Es bij’ meita, man bij’ vara”. Skanējumu bagātinās koncertmeistare Līga Elere un soliste Līga Jekševica. Klausītājus sagaidīs un koncertā noskaņu radīs arī tautas muzikanti – Rucavas lauku kapela “Paurupīte” (vadītāja Inta Jaunciema). Latviešu tautas tradīcijas ticējumos, dziesmās un stāstos vēstīs un koncertu vadīs Liepājas aktrišu folkloras apvienība “Atštaukas”.

Foto: Aivis Puisītis

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja