Aicina uz 12. Bērnu tautas deju svētkiem “Pilna sauja dzintariņu”

09.03.2015

Jaunuma titlulattēls

Piektdien, 13. martā, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs jau 12. reizi aicina uz Bērnu tautas deju svētkiem “Pilna sauja dzintariņu”. Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē svētku dižkoncertā pulksten 18.00 satiksies septiņi tautas deju kolektīvi no Rīgas, Saldus un Liepājas, kurus kopā pulcina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīva “Krustiņi” vadītāja Inta Āboliņa. Ieejas maksa lielkoncertā – 3 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot personu apstiprinošu dokumentu, ieejas maksa – 2 EUR.

Bērnu tautas deju svētki “Pilna sauja dzintariņu” šogad Liepājā notiks jau divpadsmito reizi. Tie vienkopus pulcē bērnu un jauniešu deju kolektīvus, veicinot vadītāju jaunradi un sadarbību profesionālās meistarības jomā, kā arī rosina un nostiprina bērnos un jauniešos interesi par latviešu tautas deju kā pašapliecināšanās iespēju. Svētku mērķis ir stiprināt Dziesmu un deju svētku tradīciju, sekmējot bērnu un jauniešu deju kolektīvu radošās aktivitātes.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīva “Krustiņi” vadītāja un deju kolektīvu kopā saucēja šajos svētkos Inta Āboliņa stāsta: “Esmu daudz dzirdējusi no vadītājiem, ka bērni jau no septembra mēneša gatavojas un gaida šo festivālu – iespēju atbraukt uz Liepāju. Tas nozīmē, ka festivāls ir vajadzīgs. Vienmēr bērniem tiek piedāvāts arī kas cits, ne tikai deju koncerti. Šoreiz mums ir iespēja bērnus iepazīstināt ar mediju mākslas festivālu “Gaismotā Liepāja”, lai arī ciemiņi atceras, ka bijuši Liepājā pilsētas jubilejas reizē.”

Šoreiz svētku dienā, 13. martā, mazie dejotāji vispirms viesosies Liepājas skolās, ar kurām izveidojusies veiksmīga sadarbība un no kurām jau vairāku gadu garumā jūtama atsaucība un vēlme iesaistīties. Pulksten 11.00 Liepājas 6. vidusskolā koncertēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīvs “Krustiņi”. Savukārt Rīgas Tautas deju un mūzikas kluba “Liesma” deju kolektīvs “Dzīpariņš” pulksten 11.30 priecēs Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas audzēkņus, bet pulksten 12.00 Liepājas 15. vidusskolā viesosies Rīgas Kultūras un mākslas “Ritums” bērnu deju kolektīvs “Kamolītis”.

Vakarpusē, pulksten 18.00, Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē vairāk kā 300 dejotāju satiksies svētku dižkoncertā “Pilna sauja dzintariņu”. Skatītājus priecēs dažādu vecuma grupu dejotāji no septiņiem tautas deju kolektīviem no Rīgas, Saldus un Liepājas. Koncertā dejos Rīgas Tautas deju un mūzikas kluba “Liesma” bērnu deju kolektīva “Dzīpariņš” 1.-2., 3.-4., 5.-6. un 7.-9. klašu grupas (vadītāja Renāte Linde), Rīgas Kultūras un mākslas centra “Ritums” bērnu deju kolektīva “Kamolītis” pirmskolas un 1.-4. klašu grupas (vadītāja Agita Klešetnikova), Saldus sākumskolas kolektīva “Taurenītis” 1.-2. un 3.-4. klašu grupas (vadītāja Sandra Laure), Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas bērnu deju kolektīva “Jumītis” 2.-3., 5.-6. un 9.-12. klašu grupas (vadītāja Ilze Jurgilēviča), Liepājas Profesionālās izglītības kompetences centra “Liepājas Valsts tehnikums” jauniešu deju kolektīva “Odziņa” 9.-12. klašu grupa (vadītāja Inta Āboliņa), Liepājas Ezerkrasta sākumskolas bērnu deju kolektīva “Spārītes” 4. klašu grupa (vadītāja Dzidra Raboviča) un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīva “Krustiņi” 1.-4. un 5.-6. klašu grupas (vadītāja Inta Āboliņa).

Dižkoncertā skatītājus priecēs gan dejas no šogad gaidāmajiem XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Rīgā, gan arī katra kolektīva iemīļotākās dejas, kas nav deju svētku repertuārā. Inta Āboliņa šī gada koncertprogrammā akcentē, ka “mēs varēsim redzēt arī Intermediju deju ciklu, ko vasarā Rīgā stadionā izdejos labākie Rīgas kolektīvi. Tās būs Agra Daņiļeviča veidotās dejas ar Renāra Kaupera dziesmām. Šīs dejas mūsu koncertā izdejos Rīgas kolektīvs “Dzīpariņš””. Koncertu atraktīvi vadīs un pasaku tēlos iejutīsies radošās apvienības “Krāsu Karuselis” dalībnieces.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja