Aicina Latvijas meistarus pieteikties “Līvas tirgum”

18.03.2015

Jaunuma titlulattēls     Jaunuma titlulattēls     007_LIVAS_CIEMS_24_05_2014_foto_J_Vecbralis_www_SBAart_lv

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina dažādu amatu pratējus, daiļamata meistarus, māksliniekus un dizainerus līdz 2015. gada 17. aprīlim pieteikt savu dalību “Līvas tirgum”, kas notiks “Līvas ciema svētku” ietvaros Liepājas Promenādē.

Dzintara pulkstenis Promenādē turpina skaitīt laiku, lai 23. un 24. maijā Liepāja jau trīspadsmito reizi svinētu gada lielāko latviešu tradicionālās kultūras mantojuma notikumu – “Līvas ciema svētkus”, kuros aicina iepazīt cilvēkus un prasmes, ēdienus un nodarbes, tautas mūziku un dejas dažādās norisēs. “Līvas ciema svētku” vārti tiks vērti, lai divas dienas “Līvas tirgū”, “Liepājas Meistaru ielā”, “Līvas ciema laukumā” un “Novadu sētās” skatītos un uzzinātu, izmēģinātu un piedalītos, nogaršotu un iegādātos, un svētku sajūtu rastu, līksmojot kopā ar latviešu un citu tautu dejotājiem un mūziķiem Latvijas Tautas mūzikas svētkos “Līvas upe”.

Ik gadu “Līvas tirgū” piedalās ap 200 dalībnieku, kuri gan tirgojas ar saviem amatniecības darinājumiem, gan demonstrē amata prasmes, iesaistot svētku apmeklētājus dažādu arodu apguvē. Šogad mākslinieki un amatnieki “Līvas tirgū” apmeklētājus gaidīs 23. maijā no pulksten 10.00 – 23.00 un 24. maijā no pulksten 11.00 – 15.00.

Svētku radošais temats šoreiz gan mākslinieciskajās, gan amatnieku aktivitātēs ir vēlme parādīt senas un stabilas etnogrāfijas, mākslas un amatniecības vērtības jaunās krāsās, formās un darbos, veicinot jaunradi un radošumu. „Līvas tirgus” atlases kritēriji ir izcilas kvalitātes daiļamatniecība, latviešu amatniecības tradīcijas un mākslinieciskā jaunrade, kas atspoguļojas gan amatnieku, gan mākslinieku un dizaineru darbos, gan radošajās meistardarbnīcās. „Līvas tirgū” galvenā uzmanība tiek pievērsta amatu meistariem un māksliniekiem, kuri līdz šodienai piekopj senas un meklē jaunas tehnikas unikālu darbu izgatavošanā – dzintara apstrādē un rotu darināšanā, rokdarbos un aušanā, kokamatniecībā un metālapstrādē, keramikā, latviešu tradicionālajā virtuvē, mākslā, dizainā u.c.

Amatnieki aicināti pieteikt savu dalību “Līvas tirgū”, aizpildot pieteikumu un līdz šī gada 17. aprīlim (ieskaitot) elektroniski to nosūtot uz e-pasta adresi anete.strazda@dome.liepaja.lv vai pa faksu: 63423505. Svētku noteikumi un dalībnieka pieteikuma veidlapa pieejama interneta mājas lapā: ŠEIT, kā arī Liepājas Kultūras pārvaldes mājas lapā: www.liepajaskultura.lv .

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja