Sestdien aicinām uz Tautas deju labdarības koncertu SADANCOJAM LIEPĀJĀ 2016

26.01.2016

Jaunuma titlulattēls

Šo sestdien, 30. janvārī, plkst. 18.00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē uz Tautas deju labdarības koncertu “Sadancojam Liepājā 2016” aicina Tautas deju ansamblis “Rucavietis” un deju kolektīvi no Rīgas, Ventspils, Liepājas, Jaunolaines, Ikšķiles, Skultes, Vecpils un Vērgales. Ieeja par ziedojumiem.

Kā jau ierasts, arī šogad Liepājā sadancos deju kolektīvi no dažādām Latvijas vietām, katrs parādot sava kolektīva un novada raksturu. Skatītājiem būs iespēja redzēt gadu desmitiem iemīļotas dejas no deju “zelta fonda”, kā piemēram, Harija Sūnas cēlo “Pie Daugavas”, Imanta Magones jestrās dejas “Tec, laiviņa” (II vieta jaunrades deju konkursā 1973. gadā) un “Vilksim košu zelta jostu” (II vieta jaunrades deju konkursā 1967. gadā), taču neizpaliks arī pēdējos gados radītās dejas, no kurām daļa iekļauta arī 2016. gada 28. maija Tautas deju ansambļu svētku repertuārā Cēsīs un Kurzemes novada deju svētku programmā, kas šogad norisināsies 18. jūnijā Liepājā.

Skatītājus koncertā šogad priecēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis “Rucavietis” (vadītāja Sandra Blumbaha) un draugi – Rīgas Skolēnu pils Tautas deju ansamblis “Uguntiņa” (vadītāja Gita Ūdre), Ventspils Augstskolas jauniešu deju kolektīvs “Strautuguns” (vadītāja Ineta Judzika), Durbes novada Vecpils pagasta jauniešu deju kolektīvs „Lāņupīte” (vadītāja Sandra Blumbaha), Olaines Kultūras centra Jaunolaines Kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Kalējs” (vadītājs Mārcis Zeibots), Ikšķiles tautas nama jauniešu tautas deju kolektīvs “Spole” (vadītāja Gundega Spūle), Limbažu novada Skultes kultūras un integrācijas centra jauniešu deju kolektīvs “Prieks” (vadītāja Rasma Graudīte), Pāvilostas novada Vērgales pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vērgalīte” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna), Liepājas Bērnu un jaunatnes centra bērnu deju kolektīvs “Vaduguns” (vadītāja Inta Blumbaha), VEF Kultūras pils Nacionālo Bruņoto spēku deju kopa “Bramaņi” (vadītāja Taiga Ludborža) un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas deju ansamblis “Pērle” (vadītājs Raimonds Dzintars).

Tautas deju labdarības koncertu “Sadancojam Liepājā 2016” rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, Tautas deju ansamblis “Rucavietis” un tā vadītāja Sandra Blumbaha sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu. Šogad koncertā ieeja ir par ziedojumiem. Skatītāju un dalībnieku saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Bērnu slimnīcas fonda uzkrājumiem “Ārkārtas gadījumi”. Bērnu slimnīcas fonds atbalsta Tautas deju ansambļa “Rucavietis” ilggadējo dejotāju ģimeni, kuru 2015. gada augustā dzimušajai meitiņai nepieciešama operācija un ārstēšanās Hamburgas klīnikā Vācijā.

Tautas deju ansambļa “Rucavietis” vadītāja Sandra Blumbaha uz koncertu aicina, atgādinot:  “Dejotāji ir viena liela ģimene un draugi uz mūžu. Aicinām ikvienu atbalstīt mūsu dejotāju pāri, kopīgi vienojoties dejas priekā, labās domās un labos darbos.”

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja