Piesakies bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursam PĒRĻU LIETUS!

15.01.2016

Jaunuma titlulattēls

Jau piekto gadu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs rīko bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursu “Pērļu lietus”, kas notiek šī gada 27. februārī Liepājas Latviešu biedrības namā. Interesentus aicina pieteikties līdz 5. februārim.

Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursu “Pērļu lietus” rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs kopā ar bērnu un jauniešu vokālās studijas “Pērlītes” vadītāju Ivetu Loginu. Šī konkursa mērķis ir attīstīt un pilnveidot mazo mūzikas kolektīvu – vokālo ansambļu muzicēšanas tradīcijas, veicināt dalībnieku skatuvisko pieredzi un radīt iespēju talantīgiem bērniem un jauniešiem apliecināt savas mākslinieciskās spējas plašākai auditorijai, saņemot izaugsmi veicinošu profesionālas žūrijas vērtējumu. Katru gadu konkursā trīs vecuma grupās sacenšas apmēram 15 ansambļu un 50 solistu no Rīgas, Liepājas, Ventspils, Tukuma, Saldus, Talsiem, Durbes, Grobiņas, Pāvilostas, Rucavas un citām pilsētām no visas Latvijas. Dalībnieku vēlme piedalīties apliecina konkursa nepieciešamību un aktualitāti.

Ikvienam jaunajam dziedātājam būtisks ir profesionālas žūrijas vērtējums, arī šogad to sniegs dziedātājs un vokālais pedagogs Uģis Roze, Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas dibinātāja, ilggadēja vadītāja, vokālā pedagoģe, vokālās grupas “Anima Solla” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja, nozares eksperte Mārīte Puriņa, dziedātāja, nozares eksperte un profesionālā vokālā ansambļa “Putni” vadītāja Antra Dreģe, komponists, aranžētājs un diriģents Andris Kontauts, kā arī dziedātājs un dziesmu autors Ivo Fomins.

Konkursam pieteikties tiek aicināti Latvijas kultūras centru, interešu izglītības centru, izglītības iestāžu bērnu un jauniešu muzikālo kolektīvu dalībnieki un individuālie izpildītāji: solisti, mazās vokālās grupas (dueti, trio, kvarteti) un vokālie ansambļi (dalībnieku skaits no 5 – 16) trijās vecuma grupās (5-7 gadi, 8-11 gadi un 12-16 gadi) līdz 2016. gada 5. februārim, aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot to elektroniski uz e-pastu: selena.vasiljeva@dome.liepaja.lv vai pa faksu 63423505. Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodama Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā: //www.liepajaskc.lv/nolikumi-2/.

Vērtēšana konkursā notiks 10 punktu sistēmā pa vecuma grupām, ņemot vērā intonatīvo skanējumu, muzikālā materiāla, teksta un skatuves priekšnesuma atbilstību izpildītāju vecumam un kopējo skatuvisko tēlu – māksliniecisko kvalitāti (tērpi, horeogrāfija, atraktivitāte, dabiskums). Atbilstoši žūrijas vērtējumam, dalībniekiem tiks piešķirtas mākslinieces Solvitas Bružes veidotās stikla balvas un diplomi I, II un III vietai katrā vecuma grupā, atzinības par labu sniegumu, kā arī pateicības raksti visiem dalībniekiem un mūzikas pedagogiem.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja