Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz pasākumiem janvārī

12.01.2016

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs gadu sāk, aicinot liepājniekus un pilsētas viesus uz amatierteātru izrādēm un tautas deju labdarības koncertu janvāra otrajā pusē.

Šo svētdien, 17. janvārī, pulksten 18.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Liepājas Tautas teātris un režisore Ināra Kalnarāja aicina uz spāņu emociju bagātu izrādi “Bernardas Albas māja” pēc Federiko Garsija Lorkas lugas motīviem. Tas ir traģisks stāsts par piecām māsām, kuras pakļautas savas mātes pārspīlēti augstajām morāles prasībām, un par to, kā šīs sievietes neveiksmīgi meklē ceļus un veidus, kā tikt ārā no savas mātes mājas. Šo stāstu vēl dramatiskāku dara fakts, ka māsas iemīl vienu vīrieti, kā rezultātā sākas savstarpēja cīņa ar traģisku noslēgumu. Lomās – Sandra Okuņeva, Sandra Vintere, Rūta Ozola, Inese Ceriņa, Linda Grosgale, Anita Vintere, Lelde Stiebre-Matuka, Baiba Špēra-Špora, Vizma Agejeva, Endija Vintere un Diāna Švānberga. Ieejas maksa: 2 EUR.

Trešajā janvāra nedēļas nogalē, 23. janvārī, pulksten 19.00 Lauras Sintijas Čerņauskaites lugas iestudējumu “Slīdošā” baudīt aicina Metalurgu Tautas teātris un režisore Daina Kandevica, kura vēsta: “Tas ir stāsts par īsto un mazsvarīgo cilvēku attiecībās. Katrai no varonēm pienāk brīdis, kad šis īstais – patiesais kaut kur “aizslīd”, un notiek aizraušanās ar blakus lietām. Iestudējumā tiek risināts, kā nonākt atpakaļ pie tā patiesā, no kura dažādu iemeslu dēļ ir aizslīdēts.” Galvenajā lomā šajā izrādē redzēsim Latvijas Nacionālā teātra aktieri Jāni Vimbu, kurš, 2007./2008. gada sezonā spēlējot šo lomu izrādē “Slīdošā Lūče” Latvijas Nacionālajā teātrī, saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvu kā labākais jaunais skatuves mākslinieks. Izrāde notiek Liepājas Leļļu teātrī, ieejas maksa: 2 EUR.

Savukārt, ceturtdienā, 28. janvārī, pulksten 15.00 notiek Liepājas Jauniešu teātra studijas izrāde – Ērika Vilsona traģikomēdija “Daudz laimes!” Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē. Izrāde interesanta gan pieaugušajiem, gan īpaši jauniešiem vecumā no 12 gadiem. Režisors Juris Ločmelis stāsta: “Izrāde par mums – svētkiem, kas ieilguši, cerībām, kas kaut kad piepildīsies, mīlestību, kas varbūt vispār ir.”. Galvenajās lomās redzēsim Kristapu Gēbeli un Justu Kurvinu. Ieejas maksa: 2 EUR.

Janvāra noslēgumā, 30. janvārī, pulksten 18.00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē uz tautas deju labdarības koncertu “Sadancojam Liepājā 2016” aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis “Rucavietis”, tā vadītāja Sandra Blumbaha un draugi – Tautas deju ansamblis “Uguntiņa” (Rīga), jauniešu deju kolektīvi “Strautuguns” (Ventspils), “Lāņupīte” (Vecpils), “Kalējs” (Jaunolaine), “Spole” (Ikšķile), “Prieks” (Skulte), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vērgalīte” (Vērgale), bērnu deju kolektīvs “Vaduguns” (Liepāja), deju kopa “Bramaņi” (Rīga) un deju ansamblis “Pērle” (Rīga). Ieeja par ziedojumiem. Šī koncerta labdarības mērķis ir ar sabiedrības līdzdalību veidot Bērnu slimnīcas fonda uzkrājumus “Ārkārtas gadījumi”, atbalstot bijušo TDA “Rucavietis” dejotāju ģimeni.

Plašāka informācija www.liepajaskc.lv, Liepājas kalendārā http://kalendars.liepaja.lv/ un sociālajos tīklos #LiepajasKC. Biļetes pieejamas SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavoja:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja