Aicinām uz pasākumiem februārī!

01.02.2016

Jaunuma titlulattēls

Liepājnieki gadu iesākuši raženi un februārī turpina nerimtīgo radošo darbību. Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra radošie kolektīvi februārī aicina apmeklēt divas krāšņas izstādes, kora koncertu, Bērnu teātra pirmizrādi, kā arī bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursu.  

Otrdien, 2. februārī, plkst. 17.30 tiks atklāta jau ceturto reizi Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra rīkotā rokdarbu izstāde “Manis paša radīts…”, kurā darbu autori dalās ar sev, saviem tuviniekiem vai draugiem izgatavotām orģinālām, interesantām, praktiskām, ar izšuvumiem greznotām lietām, kurās saskatāma autora personība, gaume un stils. Izstādē redzamos darbus, kas iesūtīti no dažādām Latvijas pilsētām, veidojuši cilvēki, kuri izšuj savā brīvajā laikā, realizējot prasmes, kas apgūtas un pilnveidotas pašmācības ceļā. Izstāde bez maksas apskatāma Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā un Foajē no 2016. gada 2. februāra līdz 1. martam.

Savukārt, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra fotostudijas “FOTAST” dalībnieki šajā balti pelēko toņu laikā aicina uz pasauli skatīties krāsaini, raisot pozitīvas emocijas izstādē “Krāsu sprādziens” kafejnīcā “Darbnīca”. Izstādē, kura bez maksas apskatāma no 4. februāra līdz 4. martam, redzamas Gunāra Kopštāla, Jāņa Vecbrāļa, Ilgas Lasmanes, Ilonas Gabaliņas, Normunda Kaprano un citu fotostudijas “FOTAST” dalībnieku fotodarbi. Izstādes atklāšana ceturtdien, 4. februārī plkst. 17.00.

Koru mūzikas cienītājus 14. februārī plkst. 15.00 uz koncertu “Mīlas dziesmas” ielūdz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS”, mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, un Rīgas Latviešu biedrības jauktais koris “Austrums”, mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts. Šogad koncerts veltīts mīlestības tematikai latviešu tautasdziesmās – maigi šķīstās un cildenās, jautrās un nerātnās, skandējamās, dziedamās un spēlējamās. Programmā dzirdēsim A.Jurjāna, A.Feila, M.Zariņa, J.Strazda, A.Gaiļa, A.Broka, A.Sējāna un Ā.Šķepasta skaņdarbus. Koncertu Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē vadīs aktieri Sigita Jevgļevska un Edgars Pujāts. Ieejas maksa: 2 EUR.

Savukārt, mazos liepājniekus režisore Vita Pētersone un Bērnu teātris aicina uz pirmizrādi “Zirņu puika” 26. februārī plkst. 13.00 Liepājas Leļļu teātrī. Režisore stāsta, ka “Valda Pavlovska luga veidota pēc latviešu tautas pasaku motīviem, galvenie tēli – Zirņu puika, Laimiņa, Ragana, Velns u.c. Tās vēstījums ir par labo un ļauno šajā pasaku pasaulē un, protams, par labā uzvaru.”. Ieejas maksa: 1 EUR.

Mēneša beigās, 27. februārī, no plkst. 12.00 jau ceturto reizi Liepājā notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss “Pērļu lietus”, kas ik gadu gūst arvien lielāku dalībnieku atsaucību. Arī šogad savu talantu ekspertu žūrijai apliecinās un par balvām sacentīsies bērni un jaunieši no 5 līdz 16 gadiem trīs vecuma grupās no dažādām Latvijas pilsētām. Jauno talantu sniegumu Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē klausīties aicināts ikviens interesents. Ieejas maksa: 3 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem, pasākumā uzrādot atlaidi apstiprinošu dokumentu, ieejas maksa: 2 EUR.

Plašāka informācija www.liepajaskc.lv, Liepājas kalendārā http://kalendars.liepaja.lv/ un sociālajos tīklos #LiepajasKC. Pasākumiem ar ieejas maksu biļetes pieejamas SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja