Notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss “Pērļu lietus”

24.02.2015

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 28. februārī, no pulksten 12.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss “Pērļu lietus”, kurā trīs vecuma grupās sacentīsies 15 ansambļi un 47 solisti no Liepājas, Tukuma, Saldus, Talsiem, Durbes, Grobiņas, Pāvilostas, Vērgales un Rucavas. Ieejas maksa – 3 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot personu apstiprinošu dokumentu, ieejas maksa – 2 EUR.

Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursu “Pērļu lietus” jau ceturto gadu rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un bērnu vokālās studijas “Pērlītes” vadītāja Sondra Krauze. Šogad konkursā trīs vecuma grupās piedalīsies 230 dziedātāji vecumā no 5 – 16 gadiem.

Konkursa “Pērļu lietus” žūriju šogad veido dziedātājs un vokālais pedagogs Uģis Roze, Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas dibinātāja, ilggadēja vadītāja, vokālā pedagoģe, vokālās grupas  “Anima Solla” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja, nozares eksperte Mārīte Puriņa, dziedātāja, nozares eksperte un profesionālā vokālā ansambļa “Putni” vadītāja Antra Dreģe, komponists, aranžētājs un diriģents Andris Kontauts, dziedātājs un dziesmu autors Ivo Fomins.

Konkursantu sniegumu klausīties aicinām ikvienu interesentu. Vispirms, no pulksten 12.00 savas muzikālās prasmes rādīs jaunākie dziedātāji vecuma grupā no 5 – 7 gadiem, tad, no pulksten 15.05 uzstāsies bērni vecumā no 8 – 11 gadiem, savukārt vakarpusē, no pulksten 17.25 uz skatuves kāps jaunieši vecumā no 12 – 16 gadiem. Rezultātu paziņošana un dalībnieku apbalvošana notiks pēc katras vecuma grupas uzstāšanās.

Katrs vokālais ansamblis piedalās konkursā, izpildot divas dziesmas, solisti – vienu dziesmu pēc izvēles atbilstoši dalībnieka vecuma grupai. Konkursa nolikums paredz, ka tiek izpildītas tikai latviešu autoru dziesmas latviešu valodā.

Vērtēšana konkursā notiks 10 punktu sistēmā pa vecuma grupām, ņemot vērā intonatīvo skanējumu, muzikālā materiāla, teksta un skatuves priekšnesuma atbilstību izpildītāju vecumam un kopējo skatuvisko tēlu – māksliniecisko kvalitāti (tērpi, horeogrāfija, atraktivitāte, dabiskums). Atbilstoši žūrijas vērtējumam, dalībniekiem tiks piešķirtas mākslinieces Solvitas Bružes veidotās stikla balvas un diplomi I, II un III vietai katrā vecuma grupā, atzinības par labu sniegumu, kā arī pateicības raksti visiem dalībniekiem un mūzikas pedagogiem.

Konkursu vada dziedātājs Andris Ērglis.

Foto: Iveta Meldere

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja